josher
22.01.08,16:29
caute poradaci

Ma tu niekto skusenosti alebo aspon vedomosti o moznostiach vratenia neposkodeneho, nerozbaleneho tovaru dodavatelovi?

Planujem spustit internetovy obchod a drahsi tovar nebudem mat na sklade - ten planujem v pripade doslej objednavky z eshopu objednat od distributura, distributorovi zaplatit, poslat zakaznikovi, zakaznik zaplati mne. LENZE co ak sa zakaznik rozhodne nerozbaleny tovar do 7 dni vratit (ako mu to zakon umoznuje)? Vratim mu jeho peniaze a mne ostane drahy tovar ktory uz nemusim nikdy predat (za plnu cenu :D)! Da sa tento tovar vratit naspat distributorovi s tym ze mi tiez vrati penaze a prerobim akurat na postovnom????

budem vdacny za kazdu odpoved :)
kitky
22.01.08,15:35
caute poradaci

Ma tu niekto skusenosti alebo aspon vedomosti o moznostiach vratenia neposkodeneho, nerozbaleneho tovaru dodavatelovi?

Planujem spustit internetovy obchod a drahsi tovar nebudem mat na sklade - ten planujem v pripade doslej objednavky z eshopu objednat od distributura, distributorovi zaplatit, poslat zakaznikovi, zakaznik zaplati mne. LENZE co ak sa zakaznik rozhodne nerozbaleny tovar do 7 dni vratit (ako mu to zakon umoznuje)? Vratim mu jeho peniaze a mne ostane drahy tovar ktory uz nemusim nikdy predat (za plnu cenu :D)! Da sa tento tovar vratit naspat distributorovi s tym ze mi tiez vrati penaze a prerobim akurat na postovnom????

budem vdacny za kazdu odpoved :)

V ziadnom pripade nie. Mozes vratit len tovar poskodeny, na ktory sa vztahuje zaruka. Takto e shop jednoducho nefunguje. Vrateny tovar ponukas dalej.
Velmi silne pochybujem, ze toto ti tvoj dodavatel podpise.
V kazdom pripade je to otazka len a len na konkretneho dodavatela, cize pytat sa musis tam.
Filip Glasa
22.01.08,15:36
Predáš ho so zľavou. Často majú eshopy tovar čo takto nepredali vo výpredaji.
VladoaKatka
22.01.08,15:48
...A keď aj ten distribútor bude objednávať len na základe objednávok?... on to komu vráti?:)
Každopádne každý predaj tovaru sa musí riadiť dodávateľsko-odberateľskými podmienkami a pochybujem, že by existoval distribútor, ktorý by takéto rozmary trpel. môžno raz, dvakrát ale potom spraví rázne opatrenia, aby sa to neopakovalo.

Aj kamenných obchodoch aj u distribútorov je tovar, ktorý z času na čas musia predať pod nákupnú resp. výrobnú cenu.
josher
22.01.08,16:25
alebo podpisem s nejakou kamennou predajnou zmluvu o sprostredkovani obchodu - s tymto sposobom nemate skusenosti? :)
kitky
22.01.08,16:28
alebo podpisem s nejakou kamennou predajnou zmluvu o sprostredkovani obchodu - s tymto sposobom nemate skusenosti? :)

To mozes urobit. Tam sa da dohodnut, co nepredas, vratis.:)
Pokial sa seriozne vies s niekym dohodnut, dohodnete si podmienky, nevidim dovod preco nie.
josher
23.01.08,16:13
a co vravite na B2C riesenia distributorov:confused: ..no asi to nepoznate, inac by ste mi to poradili predpokladam :o ...ja som to tiez objavil len teraz :)

v podstate ide o to ze tovar nemusim objednat od distributora, staci ze ho objednam pre zakaznika :) ..mne pride "len" zisk :) ..aspon tak to zatial chapem :D
josher
23.01.08,18:36
V ziadnom pripade nie.

Ale da, po dlhom hladani som nasiel distributora, ktoremu ked poslem naspat tovar z akehokolvek dovodu(samozrejme nerozbaleny) tak mi posle dobropis znizeny o 200sk z ceny tovaru :)
kitky
23.01.08,20:14
Ale da, po dlhom hladani som nasiel distributora, ktoremu ked poslem naspat tovar z akehokolvek dovodu(samozrejme nerozbaleny) tak mi posle dobropis znizeny o 200sk z ceny tovaru :)

Si sikovny. Blahozelam.:) Este to uviest cele do praxe na e shope a uvidis kolko takych obchodov urobis.
padro
14.02.08,07:16
ja mam dodavatela co to zoberie spet s tym, ze vemeni za iny tovar.