ickoo
12.03.05,17:28
Mam taku otazku. mam zopar učtov za rok 2004 z ERP kde je zle vystavená dph konkretne nie je rozpisaná na zaklad + dph a cena spolu je tam len cena spolu a 19%dph kto nesie zodpovednost pred danovým uradom? Mozem si z takeho učtu odratať dph?
Diki za info.
Yvvetta
12.03.05,16:36
Zodpovednosť nesieš ty. Ty si odpočítavaš DPH na vstupe a podľa zákona je dané čo musí obsahovať faktúra alebo doklad z ERB.

Mala som kontrolu DPH a kontola bola výborná. Uznala mi takéto doklady. Mala som doklad z ERB z TESCA.(teraz už TESCO robí dobre doklady). Len ma upozornili, že iná kontrola by to nemusela uznať.

Záleží vždy od človeka.
Pavla P
12.03.05,17:16
Ako ktoré Tesco, lebo TESCO v NZ nemá stále základ dane rozpísaný na doklade. Práve naň pozerám. Je z 11.3.2005. Takže treba si dávať ešte stále pozor.
Fany
12.03.05,18:24
Ja mám trochu iný problém. Obchodník vystaví doklad, kde je rozpis DPH správne a potom k tomu pricvakne paragon, kde je ale DPH dôvodom zaokruhlenia iné. Proste má zle nastavené zaokrúhľovanie. Ktoré DPH mám účtovať, môžem si sama prerátať DPH a zaúčtovať správnu výšku? A v PU musím aj zaokruhl. napr. 0,01 Sk účtovať na účte 548?

Ďakujem.
Vladimír Ozimý
13.03.05,17:54
ja to riešim jednoducho dopíšem si tam základ dane rukou a kto mi dokáže že to nedopísal on...