ucetni_fantozzi
12.03.05,18:30
cau uctujuci narod!

vyplatil som nejake zalohy v CZK, dal som ich ako nedanove (§17 ods. 12 ZDP), lebo este nebolo k nim plnenie, zaroven chodili nejake faktury na dodavky a na konci roka prisiel zapocet tychto faktur a preddavkov...

ako s kurzom zaplatenych zaloh pri urobeni zapoctu? mam prepocitat hodnotu zaloh v CZK ku dnu zapoctu? to by ale potom nezodpovedalo "sume zaplateneho preddavku"?
evina
12.03.05,17:39
cau uctujuci narod!

vyplatil som nejake zalohy v CZK, dal som ich ako nedanove (§17 ods. 12 ZDP), lebo este nebolo k nim plnenie, zaroven chodili nejake faktury na dodavky a na konci roka prisiel zapocet tychto faktur a preddavkov...

ako s kurzom zaplatenych zaloh pri urobeni zapoctu? mam prepocitat hodnotu zaloh v CZK ku dnu zapoctu? to by ale potom nezodpovedalo "sume zaplateneho preddavku"?
V JU sa kurzové rozdiely účtujú iba z valutových pokladní a dev.účtov aj to stav k 31.12.2004. Záväzky, pohľadávky, t.j. i tvoje zálohy sa dávajú do denníka v sume ako ti prešli cez účet.

Ináč, keď si hore na lište dáš "HLADAŤ" a zadáš slovo kurzové rozdiely nájdeš k tejto téme príspevkov neúrekom. Takto treba aj zadávať nové otázky, najprv si nájdi presnú tému a pridaj k nej otázku. Ak zakaždým dá každý novú otázku potom sa to zbytočne opakuje a nezískaš tak prehľad. http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
ucetni_fantozzi
13.03.05,06:16
evina dakujem a sorry ak zapratavam databazu porady... s hladanim som to skusal, ale nenasiel som... inak aj som si myslel, ze to urobim takto (s tymi kurz.rozdielmi) prave kvoli zasade, ze vydavok sa uctuje pri jeho uhrade - teda vypocitam podla zapoctu, kolko zo zaloh malo ist do danovych nakladov a presne tolko tam zahrniem v zavierkovych operaciach... len som chcel pocut nazor inych...

este k tomu hladaniu - aj som hladal, aj som zadal jednu temu, konkretne predaj podniku v JU a ako pozeram, tak ludia si ho sice precitaju, ale odpoved ziadna... a taktiez v historii - bola tam takato tema, ale zda sa, ze nik nevie riesenie... :-(

prajem pekny den a pohodovu pracu na zavierkach...

mimochodom ako zakladatel mozem tuto temu aj zmazat? aby tu teda zbytocne "nezavadzala"...
evina
13.03.05,09:09
evina dakujem a sorry ak zapratavam databazu porady... s hladanim som to skusal, ale nenasiel som... inak aj som si myslel, ze to urobim takto (s tymi kurz.rozdielmi) prave kvoli zasade, ze vydavok sa uctuje pri jeho uhrade - teda vypocitam podla zapoctu, kolko zo zaloh malo ist do danovych nakladov a presne tolko tam zahrniem v zavierkovych operaciach... len som chcel pocut nazor inych...

este k tomu hladaniu - aj som hladal, aj som zadal jednu temu, konkretne predaj podniku v JU a ako pozeram, tak ludia si ho sice precitaju, ale odpoved ziadna... a taktiez v historii - bola tam takato tema, ale zda sa, ze nik nevie riesenie... :-(

prajem pekny den a pohodovu pracu na zavierkach...

mimochodom ako zakladatel mozem tuto temu aj zmazat? aby tu teda zbytocne "nezavadzala"...
Ona nezavadzia to len pre budúcnosť ak nájdeš staršiu tému napr. kurzové rozdiely v JU v staršej databáze tak tak kľudne svoju otázku napíš. Vždy to niekdo nájde a odpovie, je to tak aj keď v rámci tej témy nie je presne takáto otázka. Podľa mňa je to dobré aj preto, že potom vidno v rámci tej témy všetky problémy, ktorú tu vyskakujú. Pekný deň.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif