Zuzana41
22.01.08,18:57
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či existuje nejaký zákon, ktorý určuje prijatie dieťaťa do materskej škôlky.Pretože mne sa stal konkrétny prípad.: Mám syna, v máji bude mať 3 roky.Chcela som ho zahlásiť od mája do škôlky, ale riaditeľkou nebol prijatý z dôvodu plných miest. Avšak iné dieťa s rovnakým vekom do tejto škôlky od mája prijaté bolo. Pýtam sa: Je možné niekde sa sťažovať ? Či už mestský úrad..a pod.Podotýkam, nastupujem naspäť do práce. Ďakujem za odpoveď.
willma
22.01.08,18:03
je dosť možné, že predošlá mamina mala dohodnuté prijatie už počas zápisu k septembru, takže s jej dieťatkom v máji počítali, existuje totiž aj taká možnosť.
hiker
22.01.08,18:31
Nasiel som o tom nieco na ministerskej stranke - http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=34 , konkretne by to malo byt v tej vyhlaske, ale skusenosti s tym nemam.
Zuzana41
22.01.08,18:43
Ďakujem pekne za odpoveď. Avšak napíšem to doslovne: Túto škôlku, keďže je asi 100 m od nášho bydliska som si začala vybavovať už keď môj syn mal 1,5 roka. Jednoducho povedané - známosti, úplatky...Je to štátna škôlka. Dotklo sa ma to, keďže potrebujem nastúpiť do práce. Chcela som len vedieť, či sa dá niekde na to spýtať, aké mám práva.
monr
23.01.08,10:23
ja som zazila skoro to iste, ale mne sa k tomu pridruzil este aj narodnostny problem, takze som dceru musela vozit na opacny koniec mesta a nikoho nezaujimalo ci to stiham, ako sa tam dopravim a pod. a to mam jednu skolku priamo za panelakom.
hiker
26.01.08,11:57
wagner
26.01.08,19:21
Zákon hovorí, že do škôlky musia zobrať dieťa ktoré dovršilo 5 rokov veku alebo má odloženú školskú dochádzku - teda také, ktoré o rok pôjdu do prvého ročníka ZŠ. Inak máš smolu. Keď riaditeľka povie, že nemá voľné miesto, tak si nepomôžeš. Skús sa spýtať, či niektoré dieťa nenastúpi do škôlky neskôr a do vtedy by zobrali Tvoje. Aj mne riaditeľka zobrala na jeden mesiac vnučku do škôlky, lebo v ten mesiac mala to miesto voľné.
slavkasig
10.02.08,18:23
Ja mám presne ten istý problém .Bývame na dedine takže iná škôlka nepricházda do úvahy neviem čo budem robiť asi si dieťa budem nosiť vo vrecku do práce.
kvetinka32
07.05.08,08:34
Prosím poraďte- K prihláške do materskej škôlky mi dali podpísať aj vyhlásenie, kde sa zaväzujem,že som dcéru nehlásila do inej škôlky, napriek tomu mi ju neprijali/dcéra má 3 roky/.Môžu vôbec takéto vyhlásenia dávať podpisovať rodičom?Nezaväzujú sa istým spôsobom aj oni,že mi malú veznú do škôlky?