szonja
22.01.08,20:05
Chcela by som Vás poprosiť o ujasnenie platenia preddavkov na daň z príjmov PO po podaní dodatočného daňového priznania.
PO - sro podala v auguste dodatočné priznanie za rok 2006, v ktorom znížila daňovú povinnosť. Preddavky mala platiť a aj naďalej platí kvartálne. Mala sa prepočítať výška preddavkov podľa novej daňovej povinnosti alebo sa v ich platení malo pokračovať podľa pôvodnej daňovej povinnosti? Prípadne sa mala podať žiadosť, aby správca dane určil platenie preddavkov podľa podaného dodatočného daňového priznania?
Ďakujem
Zoltán Kovács
22.01.08,19:15
Chcela by som Vás poprosiť o ujasnenie platenia preddavkov na daň z príjmov PO po podaní dodatočného daňového priznania.
PO - sro podala v auguste dodatočné priznanie za rok 2006, v ktorom znížila daňovú povinnosť. Preddavky mala platiť a aj naďalej platí kvartálne. Mala sa prepočítať výška preddavkov podľa novej daňovej povinnosti alebo sa v ich platení malo pokračovať podľa pôvodnej daňovej povinnosti? Prípadne sa mala podať žiadosť, aby správca dane určil platenie preddavkov podľa podaného dodatočného daňového priznania?
Ďakujem

Podľa mňa sa po podaní dodatočného DP by sa mala automaticky zmeniť výška preddavkov. Ale tie peniažky sa nestratia. Započítaš ich v DP za r.2007 v takej výške ako ste platili.
szonja
22.01.08,19:27
To dodatočné priznanie podala účtovníčka predo mnou, vypočítala sumu na určenie preddavkov a ja som začala od 3.Q platiť už znížené preddavky. A dnes sme dostali z DÚ rozhodnutie o uložení sankčného úroku. V tabuľke, kde je vyrátaný úrok, ako dĺžnu sumu uvádzajú preddavky, ktoré boli podľa pôvodného daňového priznania. Neviem, čo s tým mám robiť. Či podať odvolanie, ale o ktorý § sa oprieť.