Twiggy
22.01.08,20:46
Ahojte
mame rezervovane apartmany (3 rodiny) v Lignano - rezidencia DONATELLO. Poznate to niekto, alebo ste o tom nieco poculi? Pozit. aj negat. ....

Potrebovala by som info, ak budu zle referencie, aby som podnikala nieco dalsie. Dakujem.
petmar
23.01.08,18:01
V Lignane bola moja neter (s rodinou ) predvlani, veľmi to chválila, že je to tam pekné a upravené, je tam aj kľud aj všetko čo má byť. Chcem sa tam tohto roku pozrieť, ak sa podarí, autom je to celkom blízko, tiež by ma zaujímal názor niekoho očitého...
Rozalka
23.01.08,18:27
Neviem, koľko je v T. obcí s názvom Lignano, ale ak ide o Lignano Sabbiadoro, tak to je asi 5km dlhá pláž, množstvo slnečníkov, 5 radov žltých, 5 radov červených, 5 radov bielych ... atď. ... "spartakiádne" usporiadanie a za sebou ich je asi 40-50 ...
K 1 slnečníku sú priradené 2 lehátka - z jednej aj druhej strany, vedľa lehátka na zemi lata a po 4 lehátkach ďalšia - lebo je piesok veľmi horúci, tak aby sa po ňom dalo chodiť aj naboso.
Ak budeš mať lehátko najvzdialenejšie od mora, tak pôjdeš cca 150-200 m k vode, potom ešte asi pol kilometra, kým voda má aj akú-takú hĺbku.
Kto má rád veľa ľudí a kúpaliskový hluk, tak je to dovolenka snov.
janasim
23.01.08,18:31
Ano, súhlasím je tam pekne,príjemne, aj keď konkrétne túto rezidenciu nepoznám. Naša rodina má výhrady k talianskenu moru , nám sa páči viac chorvátske , je čistučké.Ale treba vyskúšať! A nakoniec predsa záleží na tom s kým tam ste a bude dobre všade.
petmar
23.01.08,18:59
...nakoniec predsa záleží na tom s kým tam ste a bude dobre všade.
Je to určite tak, aj neter tam bola s novým frajerom a bolo všetko okej. ;)
Twiggy
23.01.08,21:39
:D my ideme partia troch rodin s detmi takze podla tohto bude vyborne...

Opis plaze a x slnecnikov ma trosku mota, priznam sa... :rolleyes: ale snad vydrzime :)

Neverila by som ze bude taky problem zohnat ubytko, vsetko co sa nam pacilo a malo dobru cenu, bolo vypredane ... tu sme tiez vzali posledne apt...

Neviete ako je to s pocasim? Mame sancu na teplo od toho 28/6? ja som si bola ista ze ano, ale par ludi z nasho okolia ma opacny nazor...
cloe
23.01.08,21:51
Twigy, ak budete dobrá partia, určite bude fajn. Ale poviem ti úprimne v IT sú oveľa krajšie miesta než na severe. Minulý rok sme boli na juhu, poloostrov Gargano a tá príroda, more, to sa nedá opísať. Proste nádhera. Človek ani nemá pocit, že je to pri tom istom mori. Je to ale autom už dosť ďaleko. A je tam aj väčší predpoklad, že už bude teplo. Cez to všetko to môže byť úžasná dovolenka. Bude taká akú si ju urobíte:)
petovsan
23.01.08,22:11
My sme boli v Lignano Sabbiadoro minulé leto, ubytovanie sme mali slušné, čisté a celkom pekné v rezidencii Zaccolo (www.residenzazaccolo.it), bolo vzdialené od mora asi 2 uličky, takže celkom blízko; zohnali sme ho na poslednú chvíľu asi 3 týždne pred termínom. Chodili sme na verejnú pláž, pretože táto rezidencia nemala svoju ... Počasie nám však vôbec nevyšlo (v mori sme sa kúpali iba 1,5 dňa z celej dovolenky), dovolenkovali sme od 18.08. - čo už bolo aj dosť neskoro... ale i napriek nečasu som mala pocit dovolenky ... je tam mnoho možností na oddych, zábavu, alebo výlety.

Tento rok sme sa opäť rozhodli pre Taliansko, avšak síce už trochu nižšie, do letoviska San Benedetto del Tronto ... Palmová riviéra ... vraj je tam priezračné more ... má niekto skúsenosť s touto lokalitou a vie mi doporučiť ubytovanie?
anaman
24.01.08,07:06
Lignano Sabbiadoro je moja obľúbená dovolenková destinácia. Má to výhodu, že nie je ďaleko a autom ak vyrazíme z Bratislavy o 8 ráno o štvrtej sa už kúpeme v mori. Čo sa týka mora a pláže, je skutočne vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Ja však nemám pocit z nejakej prepchatosti na pláži. Keď sme chceli mať kľud, tak sme si zašli po pláži smerom na Rivieru, tam už bolo more čisté a priezračné, bolo tam viac kamienkov a menej piesku. Mi sme vždy chodievali priamo cez taliansko-nemeckú agentúru "abitare". Vždy tam bola možnosť vybrať si ubytovanie podľa našich predstáv a aj cenovo to bolo fajn. Úroveň ubytovania bola vždy výborná.
Twiggy
24.01.08,16:45
Cloe, ano je to pravda, aku si ju urobime, taku ju budeme mat ;-)
Som si ista ze rodina s ktorou ideme bude fajn na dovolenkovanie, aj tulanie po okoli... v plane mame Aquasplash - boli ste tam niekto?, Gulliverlandiu aj Benatky :) strasne sa na to tesim...

Pocasia som sa trochu obavala, ale ista pani hovorila ze posledne roky je rizikovejsi na pocasie august ako jun... tak si hovorim, ze leto zacina v podstate v maji, tak snad nam to vyjde...

Petovsan, ked sme hladali ubytko, presne tuto rezidenciu som si pozerala, ale kedze sme mali podmienku ze bazen... tak som to potom vynechala a vyberali sme z "bazenovych" rezidencii..

Tiez mi bolo poradene, ze cim juznejsie v IT, tym krajsie, zial s detmi v aute by to bol zabijak, hoci starsi je velky cestovatel, mladsi je pravy opak tak snad aspon Lignano zvladneme bez ujmy :rolleyes:
Mariana42
26.01.08,11:31
Boli sme v Lignane pred 2 rokmi od 15 mája. Zo 7 dní len 2 boli také, kedy sa nedalo kúpať. Vtedy sme išli vlakom do Benátok /žel. stanica je v susednom mestečku, je to asi 1.20 hod. cesty vlakom/ . Bol to skutočný zážitok.
Bola som spokojná, ale nemám nič voči slnečníkom na pláži. Má to pravú talianskú atmosféru.
marcel5
27.01.08,17:30
Ahoj Mariana42.
Ohladne Talianska, chodili sme tam 6 rokov po sebe. S ubytovaním sme nikdy nemali problém a to sme chodili až 3 rodiny. Je tam / v Bibione / niekiľko desiatok AGENCII ktoré sa až trhajú o dovolenkárov. Ubytovanie Ti prispôsobia Tvojim požiadavkám a ešte aj za super cenu. Ja by som nikdy nešiel cez slovenskú cestovku !!!!! Urobili sme to prvý krát ale aj naposledy. Až tam sme zistili o koľko peňazí sme prišli. Takže smelo na blink !!!
chlap
27.01.08,17:44
My sme boli minulý rok v Caorle - to je kúsok pod Lignanom. Skoro každý druhý deň sme boli v Lignane na výlete, lebo Liganano je ako stvorené pre deti - hlavne odporúčam navštíviť Gulliverlandiu (http://www.gulliverlandia.it/), ZOO (http://www.parcozoopuntaverde.it/english/home_en.php) a Aquapark (http://www.aquasplash.it/indice.htm).

A ináč, v Caorle sa nám páčilo viac, ako v Lignane - tam je pláž naozaj obrovská - 20 radov slnečníkov na pláži dlhej asi 5 km - to je dosť veľa ľudí. V Caorle sme boli v časti Altanea .... je to novopostavené letovisko "na zelenej lúke" pred asi 4 rokmi. Je špičkovo vybavené a pekne zariadené - pláže sú oveľa menšie a nie je na nich taká tlačenica.

Boli sme cez Ludor, ale kto vie anglicky alebo nemecky, dá sa objednať priamo od talianskej cestovky LAMPO (http://www.lampo.it/). Týždeň vyjde o 15-20% menej ako cez Ludor.
Mariana42
28.01.08,06:17
Vďaka za odpoveď, potešil!!
Zuzana581
10.02.08,13:07
My sa tento rok tiež chystáme s dcérou (4 roky) do Talianska. Najviac ma zo severu oslovilo práve Lignano. Je to blízko a plno možností na výlety. Ja osobne by som brala bungalowy v nejakom campingu, čo je podla mňa pre deti najlepšie čo sa aj bezpečnosti týka aj zábavy. A keďže sme, hlavne ja a dcéra dosť akčné, v izbe, bungalowe... by sme skoro neboli. Pobehala som už snáď všetky stránky o Taliansku, ale akosi som sa nikde nedočítala, ako je to so stravou. Všade sú len dosť strohé informácie. Ideme ešte s jednou rodinou a oni určite nechcú na dovolenke variť. Mne by to nerobilo problém, len neviem ako sa tam cenovo tá strava pohybuje. Jedny hovoria že je tam velmi draho, druhý, že niektoré suroviny sú tabu (mäso...). Viete mi prosím niekto poradiť aké sú ceny základných potravín a ceny v reštauráciách? Chceli by sme na dva týždne.:)
petovsan
10.02.08,16:53
No pokiaľ idete na 2 týždne, tak by som brala buď vlastnú stravu, alebo niekde objednala plnú, prípadne polpenziu ... čo sa stravovania v reštauráciach týka, dá sa aj tak, ale počítaj, že jeden obed pre cca 3-4 osoby vyjde okolo 1.000,- Sk (polievka, hlavný chod, nápoje) + - 200,- Sk, teda aspoň podľa mojich minuloročných postrehov v Lignane. Cena pizze sa pohybovala okolo 5 - 8 Eur, podľa toho, aká, cestoviny v reštauráciách mali tiež približne za rovnaké ceny.
My sme boli minulý rok s vlastnou stravou, a to som bola tiež presvedčená o tom, že ísť na dovolenku a ešte tam aj variť ... nikdy v živote. Nakoniec som si celkom pochvaľovala, pretože sme varili väčšinou cestoviny, omáčky, ryby a mrazené kuracie prsia sme priniesli neporušené späť domov. Syn mal vtedy 2,5 roka, pravdepodobne zmenou klímy nejedol celý týždeň takmer nič, fungoval iba na mlieku, čajíčkoch a šťavičkách. Asi 2x sme boli na obedovečeri v reštike, ale inak sme mali kuchyňu vlastnú. Čo si pamätám, približne ako u nás tam stálo mlieko, smotana, minerálka, cestoviny boli neporovnateľne lacnejšie, ryby ako ktoré, ale napr. losos (robila som z neho omáčku k cestovinám) bol asi 3x lacnejší ako u nás, chlieb si zoberte určite z domu, taký ako u nás tam asi nekúpiš a tie ich "sladké vianočky" nám k raňajkám akosi nechutili.
Pri vlastnom stravovaní je podľa mňa výhodou, že nie si viazaná na termíny raňajok, obedov a večerí, nemusíš program dovolenky prispôsobovať behaniu hore dolu do jedálne a navaríte si, čo Vám chutí.
Zuzana581
10.02.08,19:48
Ja s tebou úplne súhlasím. Mne vôbec varenie neprekáža a snažím sa robiť aké také kalkulácie, aby som ich mohla presvedčiť, lebo načo dávať 50000 za dovolenku v hoteli so stravou, keď môže byť pekne v domčeku pomali o polovicu lacnejšia. A máte niekto skúsenosť v oblasti Lignana s obchodmi. Sú tam nejaké supermarkety alebo sa oplatí viac v menších potravinách?
petovsan
10.02.08,20:03
My sme boli v časti Sabbiadoro, sú tam aj menšie obchodíky, ale tam je drahšie ako v supermarketoch, boli tam rôzne, najbližšie sme mali tuším Interspar, ale pokiaľ môžem poradiť, skús si nájsť na nete, kde najbližšie sa nachádza sieť supermarketov IPER (www.iper.it), my sme jeden našli už ani neviem v akej dedine, keď sme si robili výlet do Benátok, ceny aj výber tam boli úplne super.
Zuzana581
10.02.08,20:12
No to by bolo super. Ja zatial nemôžem posielať súkromné správy - prihlásila som sa sem len dnes. Budem velmi rada ak pošleš nejaké kontakty. Niečo som už našla aj na internete, ale keď máš skúsenosť je to lepšie. Tiež ma napadlo, že v dedinách alebo mestách ďalej od turistických centier by boli potraviny lacnejšie. Ideme autom, tak by to nebol problém. A ďakujem. Tie supermarkety si vyhladám.
Zuzana581
10.02.08,20:45
Dobrú noc a zatial pekne ďakujem.
Zabbka18
25.02.08,18:55
Ahojte, dnes som sa dostala na túto stranku a velmi ma zaujala..
koncom júna idem ja s priatelom do Lignana na dovolenku, budeme bývať v aparthoteli HOLIDAY, bol tam už niekto z Vás? chcela by som nejake bližšie informácie...
Ďakujem
lenkaont
25.03.08,15:56
Ahojte, my ideme tento rok do Lignana. 3roky dozadu sme boli v Bibione a minuli rok v Lido di Jesolo. Ked sme sa vracali domov v sobotu tak sme tu sobotu stravili v Lignane. Velmi nas toto letovisko oslovilo a tak sme ho tento rok zvolili. Boli sme v zoo ktora je krasna, Aquapark a guliverlandiu sme videli z vonka a urcite sa tam tento rok pojdeme pozriet. Co sa tika potravin najdete tam aj LIDL tak na hlanej ceste sabiadoro smer pristav, kde boli dokonca niektore potraviny lacnejsie ako u nas;) Lacne potraviny su aj D-piu ci ako sa to pise:) to je diskont len neviem presne ci je aj v Lignane. Lacno v taliansku kupite mineralku-stolovu vodu, ci cestoviny. Potraviny su priblizne o nieco drahsie ako u nas ale ked nakupujete v diskontoch tak je to vcelku este prijatelne. Je tam dost drahe pecivo priblize 3-4eur za kilo-je na vahu, dost drahe sa mi zdalo aj ovocie hlavne aj ho oblubujete. Napriklad nikde tam nemali bielu PCR papriku a to mi chybalo:mee:. My si 90%potravin berieme, je to lacnejsie. Berieme si aj chlieb:) nakrajam ho na polovicku tam supnem do mrazaka a potom len vytahujem podla potreby. Robili sme to tak aj vlani a bolo to v pohode:rolleyes:. Do apartmanov si nezabudnite zobrat zakladne veci ako zapalky, hubku na riad, dratenku(maju iny plyn), utierku, jar, toaletny papier:--- su to veci ktore tam nebudu a ked ich tam budete kupovat tak zbytocne za to vyhodite penieze nakolko su drahsie a predavaju sa skor na balicky ktore tam nespotrebujete. Su to sice drobnosti ale korunka ku korunke a predrazi sa to. Ak oblubujete masko tak odporucam doma si zavarit do poharov, je to jednoduche zlachka oshmahnete, naukladate do poharou a date zavarit kde sa to dovari a pusti stavu, tam to uz len zohrejete a usetrite si vyvaranie na dovolenke;). U nas sa to velmi osvedcilo ci uz s ryzou alebo so zemiakmi a salatikom:D mnam. Co sa tika pocasie to je teraz nevyspitatelne. My sme boli v bibione uz v maji a mali sme teplo cca 30-34c a vlani sme boli zaciatkom juna a mali sme striedave pocasie, no vlani bolo celkovo leto slabe. Tento rok ideme tiez v juny tak uvidime. Je to cele o stasti;) bud vide alebo nie.
petmar
25.03.08,19:10
Máte už zajednané ubytovanie? Nemožeme sa nejak rozhýbať, treba nám ešte všeličo doriešiť a nevieme, ako bude s termínom. Určite by to malo byť Lignano alebo Bibione, len by som chcel radu, či mi stačí vyhľadať si ubytovanie - apartmán nejaké 2 týždne pred odchodom zač. júla, najlepšie na talianskych stránkach.._?? Ď
petmar
26.03.08,06:40
...vlastne si môžem hneď aj odpovedať, že apartmány budú, ale hlavne tie horšie a drahšie. Hľadal som čosi po talianskych agenciách a 1 perfekt dobrý a lacný ešte aj s bazénom som si vybral, no už teraz je zadaný. No možno cez šťastie bude nejaký dobrý last-minute, ale aj tak sa to zistí len na mieste. Teda s chuťou do toho, aj tak dovolenku najviac urobí atmosféra v rodine :):)
adena77
03.06.08,07:15
Ideme 28.6.s rodinou na dovolenku do Lignano Sabbiadoro..vie mi prosím niekto poradiť,aké potraviny sa oplatia zobrať z domu a aké
kúpiť tam?Budeme totiž na vlastnej strave,ale nerada by som zbytočne nosila nejaké potraviny,ktoré tam dostanem za takú istú cenu,ako u nás..:)
Mariana42
03.06.08,10:31
Boli sme pred 2 rokmi , zobrali sme zavárané hotové jedlá, stravu tak max. na 2 dni /mlieko trvanlivé, pečivo ,minerálku, kávu, /, koreniny, ovocie a zeleninu /čo máme v záhrade/ . už vtedy bolo mlieko, mliečne výrobky , minerálky, keksíky v podobnej cene ako u nás . Neviem ako teraz, ale naša mena je odvtedy silnejšia, takže okrem mäsa všetkého by som zobrala len minimálne množstvo. Tie ich chute možno vyskúšať aj tak, že kupujeme pečivo v supermarketoch a ich chutné ovocie / o niečo drahšie ako u nás/ aj zeleninu.
adena77
04.06.08,05:23
Ďakujem za radyúrčite toho veľa brať nebudem,ale niečo pozaváram...Aj keď my máme radšej cestoviny a to je tam asi lacnejšie,ako u nás.Len nech počasie vydrží..:-)Pozerala som na nete aj Gulliverlaniu a Aquasplash cena na dospelého je 16 euro a deti 13 na 2 hodiny..len neviem,ci to platí na všetky atrakcie,alebo to je len vstup do areálu..neviete náhodou niekto,ako to je?
adena77
13.06.08,16:00
chcela by som sa opytatat,ci nahodou nebol niekto z vas ubytovani v Lignano Sabbiadoro vo Villa Appia?A ci viete ako je to so vstupom do Gulliverlandii a Aquasplashu,co sa tyka vstupneho...
adena77
13.06.08,16:02
byval niekto z vas v Lignano Sabbiadoro-villa Appia?
peci13
30.06.08,14:44
vstup do Gulliverlandii a Aquasplashucena na dospelého je 16 euro a deti 13 je to celodenne vstupne.
peci13
30.06.08,14:47
vstup do Gulliverlandii a Aquasplashu na dospelého je 16 euro a deti 13 euro je to celodenne vstupne.
Marsella
25.07.08,18:45
ahojte všetci, tí čo najbližšie oddchádzajú na dovolenku do Lignana. Ja som sa dnes vrátila z Lignana - Sabbiadoro. Je tam ozaj skvelo, samozrejme každému sa páči niečo iné, ale ja som bola veľmi milo prekvapená. Počasie nám vyšlo mali sme stále tých 30 -32 stupňov, okrem jedného dňa čo bol taký chladný a zamračený..Sabbiadoro má pekné centrum, veľa kaviarní obchodov, nedá sa tu nudiť. boli sme cez agentúru Sabina v Bibione, apartmán sme mali rezervovaní len týžden pred príchodom, ale super boli sme spokojný, dokonca sme ho mali s bazénom. pláže vybavené slnečníkmi s lehátkami, more čisté a pekné. zmrzlina bola skvelá. chceli sme ísť do aqua parku ale nestihli sme, boli sme len 5 dní, nabudúce určite, lebo vypadal veľmi sľubne. podľa mňa oplatí sa, aj vzdialenosť je dobrá.autom teda určite hej.
petmar
26.07.08,17:26
ahojte všetci, tí čo najbližšie oddchádzajú na dovolenku do Lignana. Ja som sa dnes vrátila z Lignana - Sabbiadoro. Je tam ozaj skvelo, samozrejme každému sa páči niečo iné, ale ja som bola veľmi milo prekvapená. Počasie nám vyšlo mali sme stále tých 30 -32 stupňov, okrem jedného dňa čo bol taký chladný a zamračený..Sabbiadoro má pekné centrum, veľa kaviarní obchodov, nedá sa tu nudiť. boli sme cez agentúru Sabina v Bibione, apartmán sme mali rezervovaní len týžden pred príchodom, ale super boli sme spokojný, dokonca sme ho mali s bazénom. pláže vybavené slnečníkmi s lehátkami, more čisté a pekné. zmrzlina bola skvelá. chceli sme ísť do aqua parku ale nestihli sme, boli sme len 5 dní, nabudúce určite, lebo vypadal veľmi sľubne. podľa mňa oplatí sa, aj vzdialenosť je dobrá.autom teda určite hej.
Boli sme v Lig-Sabbiadore koncom júna, strašne dobre, čisto, pekné ubytovania, predĺžili sme si na mieste o 6 dní, teploty tiež nad 30°C. Zdalo sa mi to miestami dosť plné, na pláži aj večer v meste, ale potešil ma tento príspevok že aj v hlavnej sezóne je tam dobre. Chceme sa tam čo najskôr.....vrátiť.
nati
29.07.08,13:22
Dobry den
Je to 2dni co som sa s rodinou vratila z Lignano z casti Riviera,kedze mesto sa deli na 3casti,cast Riviera je najkludnejsia ,prezreli sme aj dalsie dve casti ale zostala som spokojna ,je to naozaj najkludnejsia cast,plaz o ktoru sa naozaj dobre staraju ,more je take ake je ,ale kedze je tu piesocnata plaz more ine nebude ,ale ten piesok pre deti je k nezaplateniu to sa mi v Chorvatsku nestalo nechat deti bez blizkeho dozoru sa hrat a tu som z lehatka v klude pozorovala iba vesele santenie,pocasie nam tiez vyslo len jeden den nedaleko nas bola burka tak sa ochladilo a to sme vyuzili na zabavne parky ako napr.Guliverlandia,ktori si uzili nie len deti ,ale aj my dospeli,alebo zapzicanie bicykla pre celu rodinu co je tak isto velka zabava pre celu rodinu ,zelam dobre pocasie a k tomu dobru partiu a mate pred sebou nadhernu dovolenku
Miro SV
23.12.08,14:51
Zdravím,
uvažujeme o Taliansku konkretne o lignane v lete 2009, cital som vsetky prispevky na tomto fore, a zda sa ze je tam naozaj pekne. Chcel by som poprosit o nieaky osvedceny hotel s plnou penziou, blizko pri plazi, najlepsie s bazenom. Da sa zohnat ubytovanie v hotely na blind?

Dakujem
riso4
21.01.09,07:19
to Miro SV : ak si len trosicku jazykovo zdatny mrkni na lignano.it a objednaj si veci na priamo. Vacsina nasich cestoviek je nenažranych a pytaju si silno nadnesene ceny za ubytko.
bonita
11.08.09,07:44
Dnes v noci vyrazame do talianska lignano. Mame sancu najst ubytovanie na blint? Na 4 noci. Naozaj su v auguste zavrete ich kancelarie, kde sa da zohnat ubytovnie? Nema niekto tip, link, kde sa ist popytat?
Andreya
11.08.09,08:46
Ahojte, potrebovala by som poradit s ubytovanim v Lignane Riviera, chcem tam ist a nemam ubytovanie.Nemate nejake adresy, kde by sa dalo objednat v suktromi??? Dakujem:)
alaya1
11.08.09,11:18
Dnes v noci vyrazame do talianska lignano. Mame sancu najst ubytovanie na blint? Na 4 noci. Naozaj su v auguste zavrete ich kancelarie, kde sa da zohnat ubytovnie? Nema niekto tip, link, kde sa ist popytat?
opytaj sa v CK TOP holiday
http://www.topholiday.sk/.
MOj brat s nimi chodi az par rokov, maju tam aj pobocku. Mozno najjdu nieco, pripadne poradia.
Niekedy je to aj cez CK lacnejsie, ako tam.
bonita
16.08.09,20:41
Takze dnes sme sa vratili z talianska, kde sme boli na blint. Mozno par rad pomoze raz niekomu inemu. Kancelarie, kde sa zhana ubytovanie, v auguste zavrete nie su. Otvaraju sa od 9.00, je obedna pauza- mnohe od 12.00 do 16.00 a potom su zase do 18 tej otvorene. V auguste sa tam uz takmer nic neda najst, leda ak ste vybaveni vysokou hotovostou - apartman pre dvoch - 75 eur, a to bol ten najlacnejsi. Neboli vynimky - pre styroch za -od 200 eur hore za noc.

Prisli sme o 7.30 do lignana, pockali v restaur. do 9.00, zhanali a nic nenasli, cenovo primerane. Z 5 tich agentur mali iba v jednej volne apart. za uz uvedene ceny, zvysok bol obsadeny. Sli sme do kempu, povedali, ze meisto pre stan by mali. V meste sme si kupili stany a ked sme sa vratili spät, uz zase nemali a ze vobec nemali, lebo od rana im tam uz cakaju ludia. Sli sme do bibione. Kedze sme uz mali stany, presli sme 4 kempy, vsetko bolo plne. Len v poslednom Capalanga mali volne miesto na 3 noci, tak sme ho samozrejme cely stastni vzali. Miesto pre stan + auto 25 eur, osoba , noc 11 eur. Su aj lacnejsie kempy - 21 miesto, 5 eur, osoba, noc. Bola som v kempe prvy raz, pacila sa mi tam taka rodinna atmosfera, vsade sami nemci, slusne socialne , restaur. , vsetko, na plaz sme mali kusok. Uz mimo rad: na druhy den si jeden ucastnik + majitel auta omylom nechal kluce od auta vo vrecku bermud a samozrejme ich v mori stratil. Doma mal len nenakodovany kluc a odkodovat nissan vie iba znackovy servis, co bol 200 km dalej. Tak uz sme mali vybaveny odtah na sobotu n SK, popritom stle hladali v mori, hl. ked bol odliv. Bola som jedina, co este stale dufala, ze nam ich more vrati a my budeme moct pokracovat do benatok a + sa usetri 500 eur z odtah / po znamosti, inak nad 700 eur/.A aj sa nasli. V piatok navecer ich niekto nasiel na plazi / ten den sa vyplavilo dost rastlin/ a odniesol na recepciu. Pokladali sme to za stastny zazrak. Musim povedat, ze susedia nemci nam pomahali v tej horucave otvorit aspon dvere auta, co sa po 3 hod. aj podarilo bez roozbitia okna. Este , ze mnohi chlapi maju taku naturu, ze potrebuju zvitazit - aj aj nad tymi dverami zvitazili.

V sobotu sme sli do Benatok. Parkovne podla sirky auta na 24 hod. / aj ked ste menej/ je 24 alebo 28 eur. Parkovisko na San Marko ukazovalo plne, tak sme boli na Plaza Roma, teda prve parkovisko za mostom z pevniny. Listok na 60 min. na vodny autobus stoji 6,50. / alebo 16 eur na 12 hod./Odviezli sme sa k nam. San Marco, odtial pesi k mostu Rialto a odtial k nam. Plaza Roma. Da sa to pohodlne prejst a popritom si poprezerat ulicky, mostiky cez kanale, nasat atmosferu benatok. Po ceste je plno stankov, kde ma najviac ocarili masky, krasne vypracovane. Gondola stoji 80 eur maly okruh, 120 velky, pytali sme sa iba pre . zvedavost. Benatky stoji za to vidiet.

Cela 4 dnova dovolenka sa nam zdala mimoriadne dlha, lebo bolo tolko zmien kazdy den, adrenalinu.

Na zver chcem uviest dve poucenia: neist do talianska v auguste na blint a nekupat sa v mori s klucmi vo vrecku.
Monika z MT
18.08.09,10:53
Bože, no nezávidím Ti tú dovolenku, do Lignana chodíme každoročne, ale nikdy som nemala odvahu ísť tam na blink a ešte v auguste - keď majú taliani dovolenky. Nám sa veľmi osvedčili ich agentúry priamo v Lignane - rezervácia cez internet /Nikdy nie viacej ako 2 týždne pred dovolenkou/. Keď to trochu poznáš dá sa vybrať aj vilka v ktorej chceš bývať a v porovnaní s tu uvádzanou cestovkou ušetríš aj 200€ na 4 osobách za 7 dní.

Bohužiaľ v Tvojom prípade sa potvrdilo, všade dobre, doma najlepšie. Budúci rok sa to určite podarí
alaya1
20.08.10,14:57
Mna by zaujimalo z lignana to, ci niekto tam bol na tej psiej plazi,Kde sa nachadza, ci aj ludia sa tam v mori kupu, ake su podmienky, aby mohol pes tam ist na plaz.
555555
20.08.10,18:03
Boli sme tam minulý rok v Lignano-pinetta .Bolo to úžasné.Cesta po diaľnici,ubytovanie v appt.More nádherné.Doporučujem.
alaya1
20.05.11,06:39
Zopakujem svoju predoslu otazku. Bol niekto osobne na tej psej plazi?
petmar
21.05.11,15:11
Pri prechádzke po Lignanskej pláži som videl zhustený výskyt psov (s ľuďmi) tam, keď sa pozrieš na mapu, celkom vpravo, resp. hore, kde pláž sa krúti a obracia do zálivu. Je to tam už také menej upravované, sem-tam kus dreva či chaluha, ďalej rybári. Neviem, či je to tá "psia pláž" , ale bolo tam ich dosť. A ľudia, ak chcú, môžu sa kúpať, kde chcú. Ale napr. v Porto Santa Margherita som videl aj priamo medzi prazólmi šípku, kde majú ísť ľudia so psíkmi, normálne to bola súčasť pláže, no psov tam bolo veľmi málo, len také malé pucvoly.
video1983
22.05.11,16:06
zdravim , mate niekto nejaky link alebo kontakt na nejaku rezidenciu v Lignane to je jedno ktora cast . Hladam nieco pre dve rodiny s dvomi detmi vdaka vsetkym
alaya1
23.05.11,07:26
CK Holiday
petmar
23.05.11,18:16
zdravim , mate niekto nejaky link alebo kontakt na nejaku rezidenciu v Lignane to je jedno ktora cast . Hladam nieco pre dve rodiny s dvomi detmi vdaka vsetkym

Skús použiť stránku www.lignano.it (http://www.lignano.it)
tohto roku je prvý x aj v slovenčine, agentúr je tam dosť veľa, alebo nájdeš priamo ak chceš hotel, väčšinou majú svoju stránku, alebo vypisuje ponuky podľa zadaných požiadaviek
GABAZ
26.05.11,12:10
Pre záujemcov o Taliansko odporúčam túto stránku. Sú tam informácie, diskusie, recenzie a foto. V diskusiách je dosť kontaktov na miestne agnetúry - treba skúsiť vyhľadávanie podľa oblasti o ktorú máte záujem.

http://italie.orbion.cz/
rombin
04.07.11,11:22
Plati sa len vstup a potom su uz vsetky atrakcie zadarmoé len si musis vystat radu ale pohoda dostanes sa vsade bez problemov
Lalia40
24.07.11,17:24
Ja som bola v Lignane na psej plazi tento rok. Bola som velmi zvedava ako funguje, kedze som psickar a viem, ze pes pobehuje, lozi po dekach - je zvedavy, a obcas sa aj pobije. Ta plaz je velka a priestranna - ludia tam mali vlastne slnecniky a boli so svojimi psami rozlozeni po celej plazi tak, ze kazdy mal okolo seba vela priestoru - aj 10 metrov, aj viac. Ludia tam do mora hadzali palicky a lopticky, aj sa so psami kupali, plavali. Treba vediet, ze tato plaz je neosetrovana, psi tam cikaju, co som aj citila, je na mieste blizko pristavu - casto tam chodili lode a robili vlny (ale neohrozovali ani trochu, lode boli daleko). Tu boli aj rybari so svojimi udicami - trochu mi to prekazalo. Voda pri tejto plazi je najkalnejsia a plavalo v nej najviac rastlin (voda bola rozvirena lodami a hlavne vetrom, lebo prave tam fuka vietor zhora). Vietor tam fuka najviac zo vsetkych plazi, lebo to je na konci, takpovediac taky maly poloostrov.

Majitelia si svojich psov museli zabavat, ale nevidela som ani jednu bitku ani nepocula stekot. Videla som ako jednej panej pomahaju psa chytit. :-) Psa si treba proste strazit aby neobtazoval druheho dovolenkara.

Takze komfort pre psa, ale pre dovolenkara uz nie velmi velky. Kto chce prezit silou mocou dovolenku so psom, tam moze bez problemov. Vsimla som si, ze pred niektorymi restikami mali misky s vodami, takze asi su Taliani v tomto smere ustretovi. Ale ak mate aj dieta aj psa, jeden z nich bude trpiet, lebo v Lignane su rozne babyfriendly miesta, kam pes nemoze. A tiez si viem predstavit pre dieta aj vhodnejsiu plaz, ako je ta BAU BEACH.

Ale pokial ste cisti psickari, s obmedzeniami sa tam da prezit pekna dovolenka. Aj lokalita pri tej plazi je taka odlahla, tichsia. Na konci.

Mimochodom, nepocitajte s tym, ze si so psom najdete miesto na plazi niekde inde v Lignane, v nejakom kutiku ci zastrcenom poloostrovceku - take miesto tam nie je. Vsade je zakaz so psom.