JankaV
23.01.08,07:01
Dobré ráno prajem, potrebujem vysvetliť, ako je to s oprávnením podnikať.
Je to SRO, ŽL vydaný v 4/2007. zápis do OR 12/2007. Prosím vás, mohol v tej príslušnej činnosti podnikať od apríla do decembra? Sú tie náklady daňovo uznané? Žila som v tom, že od vystavenia ŽL môžeš už robiť, ale zároveň, že do 3 mesiacov sa ŽL zapíše do OR. Preto ma to mýli.
Vopred ďakujem.
Gabi03
23.01.08,06:05
Sro oficiálne vzniká až zápisom do OR. Neviem ako je to s podnikaním, ale všetky náklady súvisiace s sro pred zápisom sú tzv. zriaďovacie náklady, ktoré sa podľa výšky buď odpisujú, alebo rovno dajú dňom zápisu do OR do nákladov.
JankaV
23.01.08,06:09
Áno, doplním ešte. Nejde o novú sro. Ide o rozšírenie činnosti v priebehu roka.
certik
26.02.08,18:03
Je prosím zriadovacím nákladom aj nákup materiálu pred zápisom do OR? Zaučtujem na 501xxx/365? a ak mi presiahol tento nákup spolu s ostatným zriadovacími nákladmi 50tis odpisujem? Alebo nákup materiálu sa nepovažuje za zriadovací náklad? Lebo píšete o kolkoch, cestovnom, právnej pomoci a pod. preto ma to pletie.
Danila
26.02.08,18:05
Je prosím zriadovacím nákladom aj nákup materiálu pred zápisom do OR? Zaučtujem na 501xxx/365? a ak mi presiahol tento nákup spolu s ostatným zriadovacími nákladmi 50tis odpisujem? Alebo nákup materiálu sa nepovažuje za zriadovací náklad? Lebo píšete o kolkoch, cestovnom, právnej pomoci a pod. preto ma to pletie.
Nákup materiálu nie je súčasťou zriaďovacích výdavkov.
certik
27.02.08,09:06
To znamená, že nákup materiálu zaúčtujem najskôr dňom vzniku a to 501/365? Bude to v poriadku? A tiež zariadenie prevádzky, jej maľovanie....atď. to dám už na príslušné nákladové účty. Nie su zriadovacím nakladom aj ked vznikli pred dnom vzniku? Ďakujem