katulikb
23.01.08,10:05
ahojte,
potrebovala by som pomoct, kedze skusenosti je malo...:mee: robim DPH za 4Q pre firmu, ktora cely rok nemala ziaden pohyb a jej doterajsie priznania za 3Q boli nulove... jedna sa o cesku firmu, ktora je registrovana na Slovensku ako platca DPH a v decembri zaplatila fakturu za prevod vlastnickeho prava k nehnutelnostiam - fakturu vystavila slovenska firma a tyka sa to nehnutelnisti na Slovensku.
viete mi prosim poradit s vyplnenim danoveho priznania k DPH?
dakujem:)
Zoltán Kovács
23.01.08,09:06
ahojte,
potrebovala by som pomoct, kedze skusenosti je malo...:mee: robim DPH za 4Q pre firmu, ktora cely rok nemala ziaden pohyb a jej doterajsie priznania za 3Q boli nulove... jedna sa o cesku firmu, ktora je registrovana na Slovensku ako platca DPH a v decembri zaplatila fakturu za prevod vlastnickeho prava k nehnutelnostiam - fakturu vystavila slovenska firma a tyka sa to nehnutelnisti na Slovensku.
viete mi prosim poradit s vyplnenim danoveho priznania k DPH?
dakujem:)

A pri predaji, resp. kúpe tej nehnuteľnosti bola DPH účtovaná?
katulikb
23.01.08,09:12
A pri predaji, resp. kúpe tej nehnuteľnosti bola DPH účtovaná?

fakturu za kupu nehnutelnosti k dispozicii nemam, len fakturu na prevod vlastnickych prav - ale v sume 62 mil. je myslim zahrnuta aj kupa...
Zoltán Kovács
23.01.08,09:25
fakturu za kupu nehnutelnosti k dispozicii nemam, len fakturu na prevod vlastnickych prav - ale v sume 62 mil. je myslim zahrnuta aj kupa...

To je to isté. A je tam vyčíslená DPH?
katulikb
23.01.08,09:33
To je to isté. A je tam vyčíslená DPH?

ano - sorry, zabudla som uviest... :D je tam vycislena DPH
Zoltán Kovács
23.01.08,09:34
ano - sorry, zabudla som uviest... :D je tam vycislena DPH

Tak ho klasicky uplatníš v priznaní DPH na riadkoch 19 a 21, a keĎ nemáli žiadne iné plnenie tak budú mať nadmerný odpočet.
A faktúra je vystavená na slovenské IČ DPH tej českej firmy?
katulikb
23.01.08,09:37
Tak ho klasicky uplatníš v priznaní DPH na riadkoch 19 a 21, a keĎ nemáli žiadne iné plnenie tak budú mať nadmerný odpočet.
A faktúra je vystavená na slovenské IČ DPH tej českej firmy?

Ano je to ceska firma, ale IC DPH je slovenske - je registrovana.
dakujem za odpoved ;)