Lentilka
12.03.05,22:07
Musím zaradiť hnuteľný majetok, ktorý využívam na podnikanie do obchodného majetku? Ak predajný stánok nezahrniem do obchodného majetku, náklady z jeho prevádzkou môžem dávať do daňových výdavkov, ktoré sú potrebné na dosiahnutie príjmu?
ondrejvla
12.03.05,21:24
Musím zaradiť hnuteľný majetok, ktorý využívam na podnikanie do obchodného majetku? Ak predajný stánok nezahrniem do obchodného majetku, náklady z jeho prevádzkou môžem dávať do daňových výdavkov, ktoré sú potrebné na dosiahnutie príjmu?
Lentilka, ak chceš zahrňovať náklady na prevádzku a opravu stánku, jeho nadobúdacia cena bola vyššia ako 30 000,- Sk a ty na ňom podnikáš, mala by si ho zaradiť do majetku. Ako inak vieš zdôvodniť tie náklady ?
Ak bola cena nižšia, zaraď ho do drobného majetku a náklady si môžeš uznať. Ak si ho nadobudla mimo podnikania, tak si ho daj ako vklad vlastné majetku do podnikania.
lenkak
12.03.05,21:26
Keď si chceš uplatniť výdavky tak ho zaraď do majetku.
ucetni_fantozzi
13.03.05,05:25
predpokladam lentilka, ze si nechces zahrnut do obchodneho majetku, aby ked napr. prisiel ujo exekutor, nemohol ho vziat... ;-) samozrejme chapem, ze to nie ty, ale ujo konatel... ;-)

kazdopadne, aby boli vydavky na opravu k nemu uplatnitelne, musis preukazat, ze bud ho v majetku mas (ci uz ako dlhodoby odpisovany, alebo ako drobny hned zahrnuty do nakladov), alebo pripadne ho mas prenajaty...
učty
15.03.05,16:51
Ak nechce SZČO kúpnu zmluvu, ako zaúčtujete do réžie vlastný počítač, náradie a pod. v cene do 30 tis? Interným dokladom? Pred prá dňami som čítala o účtovaní v denníku a výkazoch po prerušení živnosti neviete tému? Súri ma to. Vďaka!
RenataK
15.03.05,16:56
k príspevku 1 - Ja by som si spravila zmluvu o prenájme