EmíliaC
23.01.08,10:07
Prosím o radu, som v tomto úplný začiatočník - vysvetlite mi niekto, či si môžem alebo nemôžem uplatniť DPH, ak naši ľudia (sme stavebná firma) nakupujú materiál a PHM v CR, kde vlastne tento materiál aj spotrebujú. Sme len subdodávateľom slovenského investora. Sme platcom DPH v SR. Prosím pomôžte!!!!!!
Zoltán Kovács
23.01.08,09:08
Prosím o radu, som v tomto úplný začiatočník - vysvetlite mi niekto, či si môžem alebo nemôžem uplatniť DPH, ak naši ľudia (sme stavebná firma) nakupujú materiál a PHM v CR, kde vlastne tento materiál aj spotrebujú. Sme len subdodávateľom slovenského investora. Sme platcom DPH v SR. Prosím pomôžte!!!!!!

Nemôžeš. Česká DPH nemá nič so slovenskou,. Keby ste boli registrovný v ČR, tak tam by sa to dalo nárokovať.
EmíliaC
23.01.08,09:21
Nemôžeš. Česká DPH nemá nič so slovenskou,. Keby ste boli registrovný v ČR, tak tam by sa to dalo nárokovať.
Ďakujem. Takže vlastne len všetky bloky vrátane DPH účtujem na 501?
KvetkaK
23.01.08,09:21
Áno všetky bločky zaúčtuješ v celej sume do nákladov.
fabianko
23.01.08,18:25
Ahoj.Ako mám zaevidovať bločky z ČR/nákup drob.materiálu s DPH/ do JU ak som platca DPH na slovensku? Kedy a ako sa samozdańuje?
KvetkaK
24.01.08,06:50
Ahoj.Ako mám zaevidovať bločky z ČR/nákup drob.materiálu s DPH/ do JU ak som platca DPH na slovensku? Kedy a ako sa samozdańuje?

Celú sumu dáš do nákladov, nerobí sa samozdanenie.
fabianko
24.01.08,06:55
a do DP DPH netreba nic zapísať
fabianko
24.01.08,09:59
prosim poradit na hore položené otazky,dakujem
Johanka
24.01.08,10:03
Ahoj.Ako mám zaevidovať bločky z ČR/nákup drob.materiálu s DPH/ do JU ak som platca DPH na slovensku? Kedy a ako sa samozdańuje?
Samozdaňuješ v prípade, že nakúpiš v ČR bez DPH. Pravdepodobne si nepreukázal svojmu dodávateľovi, že si platiteľ DPH v SR, inak by Ti predal tovar bez DPH ...
fabianko
24.01.08,10:10
ale ide o drobny spotrebny materiál kupeny v obchode v CR.Takže netreba to zapísať do DP DPH