sedi
23.01.08,10:21
Dobrý deň, je pri živnosti obmedzený nárok na prídavky a daňový bonus v závislosti od výšky zárobku?
KvetkaK
23.01.08,09:24
Nárok na prídavky nieje obmedzený žiadnym príjmom a daňový bonus áno. SZČO nesmie v tom roku vykazovať stratu a príjem musí byť aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy.
sedi
23.01.08,09:26
Veľmi ste mi pomohli .. Ďakujem!
Ľaľa
24.01.08,07:47
Dobrý deň, prosím poradiť. Náš slobodný zamestnanec žije ako druh a družka v spoločnej domácnosti, majú spolu dieťa narodené 6.12.2006, otcom je náš zamestnanec. Družka je na rodičovskej dovolenke, náš zamestnanec si uplatnil daňový bonus na toto dieťa od 5/07 /vtedy mi priniesol rodný list dieťaťa a čestné vyhlásenie družky, že s ním žije v spoločnej domácnosti/.Od 5/07 som mu daňový bonus priznala. Teraz som na pochybách, či som vôbec postupovala správne.
Prosím poradiť: 1.Môžem vôbec tomuto zamestnancovi dávať daňový bonus?
2. Ak ma v ročnom zúčtovaní dane požiada náš zamestnanec o doplatenie daňového bonusu za obdobie od 01 do
04/2007 môžem mu ho doplatiť?
3. Aké potvrdenia, resp. doklady mám mať k tomuto prípadu? Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
24.01.08,07:51
Dobrý deň, prosím poradiť. Náš slobodný zamestnanec žije ako druh a družka
v spoločnej domácnosti, majú spolu dieťa narodené 6.12.2006, otcom je náš zamestnanec. Družka je na rodičovskej dovolenke, náš zamestnanec si uplatnil daňový bonus na toto dieťa od 5/07 /vtedy mi priniesol rodný list dieťaťa a
čestné vyhlásenie vyhlásenie družky, že s ním žije v spoločnej domácnosti/.Od 5/07 som mu daňový bonus priznala.
Prosím poradiť: 1.Môžem vôbec tomuto zamestnancovi dávať daňový bonus?
2. Ak ma v ročnom zúčtovaní dane požiada o doplatenie daňového bonusu za obdobie od 01 do 04/2007 môžem mu ho doplatiť?
3. Aké potvrdenia, resp. doklady mám mať k tomuto prípadu? Ďakujem veľmi pekne.
1. Na svoje vlastné dieť nárok na DB má( samozrejme musí splňať aj výšku príjmu podľa § 33.
2. áno
3. žiadne už, RL dieťaťa predložil
Všetko si uvedie v žiadosti o RZD.
abel
24.01.08,07:52
Daňový bonus mu môžeš doplatiť, ak oň požiada, v ročnom zúčtovaní.
Postupovala si správne.
Lenny
03.01.10,09:09
Dobrý deň, prosím o radu:
Ako je to s prídavkami, ak dieťa vyhrá v súťaži výhru podliehajúcu zdaneniu? Je to zárobková činnosť a tým pádom zaniká nárok na prídavok na dieťa?
veronikasad
03.01.10,09:10
Dobrý deň, prosím o radu:
Ako je to s prídavkami, ak dieťa vyhrá v súťaži výhru podliehajúcu zdaneniu? Je to zárobková činnosť a tým pádom zaniká nárok na prídavok na dieťa?
Pri posudzovaní nároku na PnD sa neberie do úvahy príjem dieťaťa.

Ak dieťa nemá ešte 18 rokov, daňové priznanie podáva v jeho mene zodpovedný zástupca (rodič)