Trixinka
23.01.08,10:22
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť kam mám zaradit obytný kovový kontajner v OC 250.000,-? Ide o kontajner, ktorý sa dá dať na nákladné auto a presúvať podľa potreby na rôzne miesta. Také kontajnery vidieť napr. pri stavbe ciest a pod. Prečítala som zákon 237/2000, ktorým sa mení a dopľňa zákon 50/1976 - Stavebný zákon, kde sa definuje v § 43 a,b,c, stavba. Podľa tohto § je stavba stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov a je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa zozumie d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia. Podľa mňa to stavba nie je, pretože nebola postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov hoci môže a nemusí vyžadovať pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia. Prosím o radu. ďakujem
Trixinka
23.01.08,12:14
Už som to našla, snáď správne: 28.11.10 Montované stavby z kovov a je to v 3 odpisovej skupine. Pomylil ma názov kontajner. Je to vlastne prefabrikovaná plechová bunka. Museli mi to vysvetliť naši chlapi.:---
betka
23.01.08,21:24
2.OS, KP:34.20.2

34.20.2 Prívesy a návesy; kontajnery

34.20.21 Kontajnery špeciálne konštruované a vybavené pre jeden alebo viac druhov dopravy

Z: Normalizované kontajnery, rámy, cisterny atď., s riešením a s vybavením pre jeden alebo viac spôsobov prepravy
TZ: Kontajnery s riadenou teplotou

34.20.22 Prívesy a návesy karavanového typu, obytné alebo campingové

Z: Obytné prívesy, mobilné domčeky a skladacie obytné prívesy
TZ: Práce a opravy na vybavení obytných prívesov a obytných automobilov
V: Obytné atomobily (34.10.22, 23)

34.20.23 Ostatné prívesy a návesy

Z: Prívesy a návesy na prepravu tovaru, turistické prívesy s jednou nápravou na prepravu batožiny, člnov, motocyklov, koní atď.
TZ: Cisternové prívesy
V: Poľnohospodárske prívesy (29.32.50)