Manual
13.03.05,08:46
Pri nahrávaní záväzku do knihy záväzkov v Alfe sú tri okienka:
číslo dokladu
interné číslo
Iný
Interné číslovanie ide prakticky automaticky DFRR a por. číslo. Keď nahrávam záväzok napr. DPH za 1/05 aký údaj dávate do interného čísla ? Prepíšete to prednastavené číslovanie a dáte si tam svoje číslo, napr. DPH 1/05 ? Podobne je to aj pri nahraní záväzku mzdy, daň zo mzdy, poistenie - odvody dp SP, ZP.
Alebo máte nastavený svoj univerzálny rad napr. IČ0001... Ďakujem za námety.
Pekný nedelný deň...
MIRKA
13.03.05,12:30
ahoj manual,

ja som si zadala do číslovania-užívateľsky nie automaticky (tam si treba ponastavovať, aký chceš tvar číslovania) viac číselných radov (napr. DF0001/05, OZ0001/05=ostatné záväzky a M0001=mzdové mi prenáša z olympu pri exporte).

Pekný dník prajem
Manual
13.03.05,13:30
Ahoj Mirka,
pretože je to interné číslovanie, uvažujem nad chronologickým radom pretože tam by to mohlo byť jedno. Zisťujem ako to robia ostatní "alfáci". Snáď sa ešte niekto vyjadrí. Ďakujem za názor.
Pekný deň želám...
slnko
13.03.05,21:36
Ahoj Mirka,
pretože je to interné číslovanie, uvažujem nad chronologickým radom pretože tam by to mohlo byť jedno. Zisťujem ako to robia ostatní "alfáci". Snáď sa ešte niekto vyjadrý. Ďakujem za názor.
Pekný deň želám...ja mám v ALFE iba také malé účtovníctva a používam jeden chronologický rad.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Manual
14.03.05,04:33
ja mám v ALFE iba také malé účtovníctva a používam jeden chronologický rad.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifĎakujem a pekný slnečný pondelok...
M0NIKA
14.03.05,07:29
Ahoj Manual,

pýtal si sa na evidovanie záväzkov v Alfe...
Ja pre väčší prehľad dávam na každý druh záväzku iný číselný rad. Aj keď toho nie je veľa, je oveľa ľahšie sa v tom spätne vyznať - proste Ti to hneď udrie do očí a je malá pravdepodobnosť, že sa pomýliš. ;)
A hlavne mi tento systém "odobrila" prax.
Manual
14.03.05,14:29
Ahoj Manual,

pýtal si sa na evidovanie záväzkov v Alfe...
Ja pre väčší prehľad dávam na každý druh záväzku iný číselný rad. Aj keď toho nie je veľa, je oveľa ľahšie sa v tom spätne vyznať - proste Ti to hneď udrie do očí a je malá pravdepodobnosť, že sa pomýliš. ;)
A hlavne mi tento systém "odobrila" prax.Monika ďakujem a pekný zbytok dňa...
UCET
15.03.05,15:46
Ahoj Manual,

pýtal si sa na evidovanie záväzkov v Alfe...
Ja pre väčší prehľad dávam na každý druh záväzku iný číselný rad. Aj keď toho nie je veľa, je oveľa ľahšie sa v tom spätne vyznať - proste Ti to hneď udrie do očí a je malá pravdepodobnosť, že sa pomýliš. ;)
A hlavne mi tento systém "odobrila" prax.
Ahoj manual ja sa pridavam k monike tiez to mam tak