Hedo
23.01.08,12:13
Ahojte,

Môžem vyhotovovať daň. priznania iným subjektom, ak mám v ŽL jeden z predmetov činnosti Vedenie účtovníctva? Alebo je na to nejaký špeciálny predmet? Volal som s pani zo živnostenského, a povedala mi, že "Asi ano." :confused: Máte s tým nejakú skúsenosť, chcem mať istotu...

Ďakujem vopred :)
mysimis
23.01.08,11:19
Čo znamená "vyhotovovanie účtovníctva"? Však spracovať daňové priznanie je možné na základe spracovania dokladov t.j. - účtovníctva.
Petra29
23.01.08,11:22
Píše "vedenie účtovníctva". Podľa tém, ktoré sa na porade už zaoberali touto otázkou, v rámci vedenia účtovníctva "spracuješ podklady k vyhotoveniu DP"
mysimis
23.01.08,11:31
[quote=Hedo;620951]Ahojte,

Môžem vyhotovovať daň. priznania iným subjektom, ak mám v ŽL jeden z predmetov činnosti Vedenie účtovníctva?

Petra, zadávateľ otázky sa pýta či môže vyhotovovať DP na základe predmetu živnosti vedenie účtovníctva a ja sa pýtam ako chce urobiť DP, keď si nespracuje podklady?
Petra29
23.01.08,11:33
Jasné, chápem:-) ako to myslíš
Braňo
23.01.08,11:35
Predpokladám, že klientom najskôr spracuješ účtovnú evidenciu a na základe týchto výsledkov spracuješ daňové priznanie. Takže ja chápem daňové priznanie ako výstup účtovníctva. :rolleyes:
evina
23.01.08,11:49
Ahojte,

Môžem vyhotovovať daň. priznania iným subjektom, ak mám v ŽL jeden z predmetov činnosti Vedenie účtovníctva? Alebo je na to nejaký špeciálny predmet? Volal som s pani zo živnostenského, a povedala mi, že "Asi ano." :confused: Máte s tým nejakú skúsenosť, chcem mať istotu...

Ďakujem vopred :)

Kedysi boli snahy daňových poradcov, aby právo vypracovať DP spadalo výlučne do ich kompetencie, ale nikde sa to tak neuzákonilo, takže môžeš....
Ja som si vtedy /keď boli okolo toho rozpravy/ zvykla fakturovať a fakturujem tak doteraz -.... spracovanie závierky a podkladov k DP. DP podpisuje aj tak len predstaviteľ firmy a je za neho plne zodpovedný voči DÚ. My sme na základe Zmluvy zodpovedný voči podnikateľom, konateľom s.r.o. a pod.
Hedo
23.01.08,12:09
Kedysi boli snahy daňových poradcov, aby právo vypracovať DP spadalo výlučne do ich kompetencie, ale nikde sa to tak neuzákonilo, takže môžeš....
Ja som si vtedy /keď boli okolo toho rozpravy/ zvykla fakturovať a fakturujem tak doteraz -.... spracovanie závierky a podkladov k DP. DP podpisuje aj tak len predstaviteľ firmy a je za neho plne zodpovedný voči DÚ. My sme na základe Zmluvy zodpovedný voči podnikateľom, konateľom s.r.o. a pod.
Dakujem velmi pekne, presne toto som potreboval vediet. Smiem sa este spytat, kde by som mohol najst vzor takejto zmluvy?
evina
23.01.08,12:26
V týchto linkoch sú nejakú návrhy a skús sa pohrať so zadaním v lište hľadať, viem, že niektorí tu svoje Zmluvy už prikladali ...
http://www.porada.sk/t11012-zmluva-o-poskytnuti-uctovnych-sluzieb.html
http://www.porada.sk/t10353-zmluva-o-poskytovani-uctovnickych-sluzieb.html