Monka
13.03.05,10:55
Prosím Vás, ako mám zaúčtovať, ak mám na príjmovom doklade z jedného obchodného domu viac položiek. Sú tam položky ako sú napr. kancelárske potreby vo väčšej sume, ktoré chcem dať do nákladov firmy, ale taktiež sú tam aj položky na súkromné účely, ako je napr. odev,....

Môžem spočítať iba položky, ktoré sú pre firmu a vystaviť VPD iba na tútu sumu, aj keď blok z obchodu mám na inú sumu?
evina
13.03.05,09:59
Prosím Vás, ako mám zaúčtovať, ak mám na príjmovom doklade z jedného obchodného domu viac položiek. Sú tam položky ako sú napr. kancelárske potreby vo väčšej sume, ktoré chcem dať do nákladov firmy, ale taktiež sú tam aj položky na súkromné účely, ako je napr. odev,....

Môžem spočítať iba položky, ktoré sú pre firmu a vystaviť VPD iba na tútu sumu, aj keď blok z obchodu mám na inú sumu?
Ja to tak robím a na bloku označím položky, ktoré odpočítavam
luebchenko
13.03.05,10:01
bežne to tak robím, zatiaľ mi to žiadna kontrola nevytkla a ani by ma nenapadlo, že prečo nie?! Ak rátaš aj DPH, treba to z riadneho dokladu (základ+DPH=spolu) so všetkými náležitosťami jednoducho vypočítať zasa základ+DPH=spolu a je to :)
Monka
13.03.05,10:04
Ďakujem :)
Zombor
13.03.05,13:33
Ja davam VPD na celu sumu a sukromne polozky davam ako nedanove vydavky. Myslim ze si s tym netreba robit tazku hlavu.
Zombor
13.03.05,13:34
Ja vystavujem VPD na celu sumu a sukreomne polozky davam do nedanovych vydavkov. Myslim ze si s tym netreba robit tazku hlavu.