aaandrejj
23.01.08,12:37
Dobrý deň.
Chcel by som stavať dom. Mám vyhliadnutý katalógový projekt. Chcel by som stavať systémom thermomur alebo med max, vykurovanie pomocou rekuperačnej jednotky. Ako projekčná kancelária zohľadní toto v projekte? Bude to ešte katalógový projekt alebo individuálny? Máte niekto skúsenosti s výstavbou s týmito sestémami? Podľa mňa majú viac výhod ako nevýhod.
ďakujem
dancika
23.01.08,12:01
Odpoviem ti len strucne, manzel prave robi pre klienta taky dom a podla toho, co sme sa o tom rozpravali, to bude takmer urcite individualny projekt, resp. ten projekt + upravy. Co sa rekuperacnej jednotky tyka, je to fajn napad, ale ma vela uskali a treba to velmi dobre premysliet, takze preto by som to urcite videla na individualny projekt. Ale viac ti poradia ini odbornici ;)
hrubyv
25.01.08,01:55
... aké úskalia má rekuperačný systém? Mňa to laka zrealizovať to, ale iba čiste ako ekonomické vetranie, nie na vykurovanie.
dancika
25.01.08,06:36
pokial viem, problematicke moze byt prave vykurovanie, samotne vetranie nie
iika
25.01.08,06:54
Z vlastnej skúsenosti- je to maximálny komfort- máme vetranie+vykurovanie. Problémy sú skôr s realizáciou- málo ľudí tomu rozumie, je vysoký dopyt a málo času. Ak chcete rekuperáciu, je treba na ňu myslieť už pri výbere projektu, inak počas realizácie musíte riešiť isté obmedzenia dané samotnou budovou. Dôležité je vopred si premyslieť, kadiaľ povedú rozvody vzduchotechniky, aká veľká rekuperačná jednotka bude, kde bude umiestnená a ak má byť aj zásobník- tiež aký bude veľký, kde bude stáť, či pri osadzovaní nebude niečo zavadzať. A samozrejme ešte aký expanzomat a kde. Ak uvažujete o využití zemného registra, je veľmi užitočné kopať ho spolu so základmi domu.