scevo
23.01.08,13:54
Chcem sa opytat: Mam uzatvorene DDS cize 3 pilier v DDS Tatrabanky.
Rozhodol som sa vypovedat zmluvu, teda ukoncit DDS.
1.Ake budu sankcie DDS voci mne
2.ako dlho bude trvat - vypovedanie zmluvy?
3. Vyplaca DDS pri vypovedani zmluvy aj peniaze ktore mi prispieval zamestnavatel alebo iba prispevok ktory som si tam vkladal sam?

Vdaka
JAJA11
23.01.08,13:00
Chcem sa opytat: Mam uzatvorene DDS cize 3 pilier v DDS Tatrabanky.
Rozhodol som sa vypovedat zmluvu, teda ukoncit DDS.
1.Ake budu sankcie DDS voci mne
2.ako dlho bude trvat - vypovedanie zmluvy?
3. Vyplaca DDS pri vypovedani zmluvy aj peniaze ktore mi prispieval zamestnavatel alebo iba prispevok ktory som si tam vkladal sam?

Vdaka

DDS by Vám mala vyplatiť všetky peniaze, znížené o sankcie, ktoré vyplývajú zo zmluvy. Toto musíte zistiť priamo u DDS. Zároveň, ak ste si o platby do DDS znížil daňový základ, je potrebné odviesť daň z uplatnenej časti. (Sú na to pravidlá, akým spôsobom sa to má spraviť.)
Chobot
23.01.08,13:02
Chcem sa opytat: Mam uzatvorene DDS cize 3 pilier v DDS Tatrabanky.
Rozhodol som sa vypovedat zmluvu, teda ukoncit DDS.
1.Ake budu sankcie DDS voci mne
2.ako dlho bude trvat - vypovedanie zmluvy?
3. Vyplaca DDS pri vypovedani zmluvy aj peniaze ktore mi prispieval zamestnavatel alebo iba prispevok ktory som si tam vkladal sam?

Vdaka

Záleží od toho, podľa akých podmienok si tú zmluvu uzavrel. Podľa nových podmienok zmluvu síce zrušiť môžeš, ale peniaze dostaneš vyplatené až v dôchodkovom veku (či po 55. roku života) - záleží od toho, ako to máš v zmluvných podmienkach uvedené.
Natka Szcz
27.02.08,09:25
Prajem pekný deň,
chcem sa len opýtať ak som zrušila DDS predčasne a už mi bola vyplatená aj čiastka. Pri daňovom priznaní som si navýšila základ dane o sumy na ktoré som si uplatňovala v predchádzajúcich rokoch úľavu. Tú vyplatenú čiastku od DDS musím dať do príjmov a zdaniť ju?

Ďakujem