DANIELAš
13.03.05,12:33
Ahojte,
chcem si iba overit spravnost informacii, zamestanavam dochodcu na KPP cca na 30 hodin mesacne,
z jej mzdy ja ako organizacia NEPLATIM - dochod. invalidne poistenie
- poistenie v nezamestnanosti

Jej ako pracovnikovi NESTRHAVAM - dochodkove invalidne poistenie
- poistenie v nezamestnanosti
- garancne poistenie
- rezervny fond solidarity
- urazove poistenie
Spravne?
Ak som urobila chybu vo vyplate za 1/2005 a strhla som jej navyse poistenie v nezamestanosti a organizacia zaplatila navyse dochodkove invalidne poistenia a poistenie v nezamestnanosti viete mi poradit ako najlepsie opravit mzdu? To co som jej navyse strhla jej pripocitam k vymeriavaciemu zakladu za 2/05? Treba poslat opravny vykaz za 1/2005 do SP alebo staci to pripocitat k februaru resp. odpocitat?
Dakujem za radu
alušik
13.03.05,17:14
Ahojte,
chcem si iba overit spravnost informacii, zamestanavam dochodcu na KPP cca na 30 hodin mesacne,
z jej mzdy ja ako organizacia NEPLATIM - dochod. invalidne poistenie
- poistenie v nezamestnanosti

Jej ako pracovnikovi NESTRHAVAM - dochodkove invalidne poistenie
- poistenie v nezamestnanosti
- garancne poistenie
- rezervny fond solidarity
- urazove poistenie
Spravne?
Ak som urobila chybu vo vyplate za 1/2005 a strhla som jej navyse poistenie v nezamestanosti a organizacia zaplatila navyse dochodkove invalidne poistenia a poistenie v nezamestnanosti viete mi poradit ako najlepsie opravit mzdu? To co som jej navyse strhla jej pripocitam k vymeriavaciemu zakladu za 2/05? Treba poslat opravny vykaz za 1/2005 do SP alebo staci to pripocitat k februaru resp. odpocitat?
Dakujem za radu
KPP- je klasicky pracovny pomer?
Ak ano, tak potom je to vsetko tak, ako pises. A opravu - podla mojho nazoru urobis normalne v 2/05 tak, ze nebudes davat opravny vykaz, ale bude to zohladnene v tom februari. Ale ked sa nad tym zamyslis, ty nebudes nevysovat vymeriavaci zaklad. Opravujes len vypocitane poistne...
DANIELAš
13.03.05,17:32
KPP je moja skratka na kratsi pracovny pomer, sorry za nejasnosti

ale inac dakujem
lenkak
16.03.05,18:57
Odvody ako si napísala, ktoré neplatíš sú pri zamestnnacovi - poberateľovi invalidného dôchodku s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%. A poistenie v nezamestnnaosti sa počíta z najmenej 3250Sk, čiže iba ak má nižšiu mzdy, vtedy sa neplatí aj PvN.