ajacik
23.01.08,15:25
Dobrý deň

Už dva dni si lámem hlavu nad problémom:

ALFA: ak má podnikateľ iba príjmy oslobodené od DPH (podľa §39), zapíšem to v evidencii DPH do r. 13.
Tým pádom nemá nárok na DPH na vstupe. Ako je ale možné, že program mi to spracuje tak, že podľa neho má platca nárok na nadmerný odpočet. Neviem to dostať správne do tohto programu.

AK s tým má niekto skúsenosti, prosím o radu.

veľmi pekne dakujem
Anairda
23.01.08,14:40
Pri zapisovaní výdavku do peňažného denníka je zaškrtnuté políčko zápis do DPH a tu sa dá vybrať či to pôjde s plným odpočtom, koeficientovať alb bez nároku na odpočet-to treba zaškrtnúť.
arven
23.01.08,14:54
Dobrý deň, ešte doplním, že pri všetkých vstupoch DPH, t.j. aj pri zápise došlých faktúr sa v tabuľke DPH musí zaškrtnúť či odpočet prepočítať koeficientom podľa § 49 ods.4, alebo bez možnosti odpočtu podľa § 49 ods.3 aby program vedel kam to má strčiť v tabuľke. V prehľade DPH - Odpočítanie dane je to v riadkoch 18/20 základ a 19/21 DPH v členení podľa §-ov 49 ods.2, 49 ods.3, 49 ods.4.
ajacik
23.01.08,14:54
dakujem. idem skusit
ajacik
23.01.08,15:13
dakujem. z toho mi teda vyšlo (ked som to urobilo), že dph na vstupe sa v novom danovom priznani uz nezobrazi. (v starom sa suma zobrazila).

urobila som to tak správne?
arven
23.01.08,15:33
Myslím, že áno, lebo tam by sa mala zobraziť len tá suma, ktorá je odpočítavaná v plnom nároku, alebo koeficientovaná, čiže to čo môže odpočítať. Keďže nemá nárok na žiadny odpočet, tak by sa v daňovom priznaní DPH nemala objaviť. Môj názor.
ajacik
23.01.08,15:51
tak snád sme to pochopili správne :-)

dakujem ti za pomoc.