lukinon
23.01.08,15:39
Ahojte

na uctovanie v JU pouzivam moj sukromny pocitac, ktory nemam v majetku firmy. Mozem si dat do VOZD prislusenstvo (napr. sietova karta, tlaciaren..) k tomuto pocitacu, alebo to nie je mozne a bude to VNZD, kedze v majetku firmy nemam pocitac.

Dik
vikinka
23.01.08,14:42
Ak nemáš PC zaradený v majetku,nemôžeš dávať do výdavkov ani príslušenstvo,tlačiareň bez PC nebude funkčná,takže zaradiť PC do majetku a môžeš uplaniť prísl.vo výdavkoch.
andrej_rv
23.01.08,18:44
Komponenty použité na opravu alebo zvýšenie výkonnosti samotného počítača určite nie. Ale o tlačiarni by som to netvrdil. Ak sa používa na podnikanie, spĺňa podľa mňa všeobecné podmienky daňového výdavku uvedené v § 2 písm. i) ZoDP. (Rovnako by ich spĺňal podľa mňa aj nákup napr. účtovného a skladového softvéru nainštalovaný do súkromného PC). V opačnom prípade by nemohli byť daňovým výdavkom napr. výdavky na obstaranie, údržbu a prevádzku "obchodného" prívesu používaného k osobnému automobilu nezaradenému do podnikania - ten príves bez auta tiež nie je funkčný. Uvedená kombinácia (súkr. auto a firemný príves) je v praxi určite nie výnimočná a podľa mojich poznatkov s daňovým uznaním nákladov na príves nie sú žiadne problémy..