martina
13.03.05,13:12
Dobrý deň,

viete mi niekto poradiť, či je niekde v zákone zakázané účtovanie na syntetické účty? Ďakujem
evina
13.03.05,13:23
Dobrý deň,

viete mi niekto poradiť, či je niekde v zákone zakázané účtovanie na syntetické účty? Ďakujem
Neviem či presne rozumiem, čo sa chceš opýtať, ale prečo by to malo byť zakázané. Nie na všetko sa vedie analytika
Pavla P
13.03.05,13:49
Tiež neviem, čo myslíš.
Analytika je povinná len pre niektoré účty a účely.
alušik
13.03.05,16:47
Ja zase tusim, na co myslis. Horsie je, ze sa k tomu neviem vyjadrit. Myslim, ze by si k syntetike mala mat pripojene aspon 00, aby to nebol iba holy syteticky ucet napr. 321.

Ale ci je to zakazane, to skutocne neviem.
ondrejvla
13.03.05,16:52
Dobrý deň,

viete mi niekto poradiť, či je niekde v zákone zakázané účtovanie na syntetické účty? ĎakujemJa ti asi dobre nerozumiem?! Prečo by malo byť zakázané? Veď nemôžeš použiť analytický účet bez syntetického!
Teba musel Martina niekto riadne domotať, alebo si sa chcela spýtať niečo iné.
lenkak
13.03.05,16:57
Asi si Martina myslí, že musí mať na každý syntetický účet aj analytiku. Alebo chce účtovať iba na syntetických účtoch.
ondrejvla
13.03.05,17:01
Asi si Martina myslí, že musí mať na každý syntetický účet aj analytiku. Alebo chce účtovať iba na syntetických účtoch.
Lenka budeme múdrejšie, keď sa nám Martina ozve, aby sme jej mohli poradiť.
martina
15.03.05,09:27
No skúsim sa spýtať inak. Je možné viesť podvojné účtovníctvo iba na syntetických účtoch? Tzn. iba na trojmiestnych účtoch. Skúste pozrieť § 13 ods. 2 ZoU.