jjuraj
23.01.08,21:36
Dobrý deň, potrebujem poradiť či môžem zahrnúť do nákladov pri príjmoch z viacerých zdrojov, výdavky tak, že pri jednom použijem preukázateľné výdavky a pri inom paušálne. 1.)Som živnostník, platca DPH, čiže príjmi a výdavky účtujem v jednoduchom účtovníctve a zdaňujem podľa §6 ods.1 b)- zo živnosti.2.) V roku 2007 som podpísal zmluvu o sprostredkovaní poistenia s maklérom, zmluva nie je podpísaná "na moje IČO", ale "na r.č.", príjmi budem uvádzať v §6 ods. 2 d) - podľa osobitných prepisov. Provízia za sprostredkovanie sa pripisuje na osobný, nie podnikateľský účet. Tu by som si chcel uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%. a 3.) S manželkou vlastníme byt, ktorý prenajímame,§6 ods.3, vedieme si prehľad skutočných príjmov (nájom + zálohy za energie) a výdavkov (energie, drobné opravy a údržba). V tomto prípade by som si chcel zahrnúť do príjmov 50% (50% zostane manželke) a do výdavkov 50% skutočných preukázateľných výdavkov.
Ďakujem za rady.
Johanka
23.01.08,21:00
Kombinovanie spôsobu uplatňovania výdavkov v rámci § 6 ods.1 a 2 nie je možné ;).
Ak uplatníš preukázateľné v ods.1, musíš aj v ods.2 ...