pendostroj
23.01.08,20:59
Dobry den, mal by som na vas zopar otazok. 1
1. do zakonnika prace od 1.9.2007, §90 Zaciatok a koniec pracovneho casu bolo doplnene: To platí aj v prípade, ak pri striedaní zamestnancov v zmenách dôjde k súbežnému výkonu práce zamestnancov nadväzujúcich zmien, najviac po dobu jednej hodiny.

Pracujem na pozicii, kde je potrebne mat zabezpecenu 24 hodinovu prevadzku. Moj zamestnavatel nas vraj oficialne vedie ako 3 zmenna prevadzka. Mame vsak viacero zmien, kde pracujeme subezne viac ako 1 hodinu, tzn. ze to nefunguje presne podla tohto bodu - ze jedna zmena strieda druhu. Je to este stale 3 zmenna prevadzka alebo uz nepretrzita?

2. v com je rozdiel pre mna alebo pre zamestnavatela, ci pracujem v 3 zmennej alebo nepretrzitej prevadzke?

3. malo by byt v pracovnej zmluve definovane, v akej prevadzke mam pracovat, ake su priplatky a pod.?

4. momentalne mam v pracovnej zmluve napisany pracovny tyzden v trvani 40 hodin. Ked som sa pytal, ci je to v poriadku a nemal by som tam mat 37.5, tak vraj to tam byt nemusi. Dolezite je, aky mam skutocne odpracovany cas a ze pracujem na zmeny. Je to v poriadku?

Dakujem za odpovede.