andrej_rv
23.01.08,21:02
wagner
24.01.08,06:02
Navrhujem, aby mal každý píplmeter a zaplatil za to, čo dostane a nie za to, že vlastní televízor alebo rádio. Keď mám na šope elektromer, tak tam nemám televízor ani rádio a predsa im nebudem platiť za to koncesionárske poplatky, týmto šklbú iba obyčajných ľudí. To je môj názor.
účtovník 007
24.01.08,06:17
Včera som to začala neskoro pozerať, tak neviem, kto to povedal, ale na tú "kompetentnú" tvár nezabudnem.:rolleyes: Vraj by bolo spravodlivé, keby sa konces. poplatky platili na základe príjmu. Vraj prečo by mal niekto s príjmom 150 000 prispievať rovnako, ako človek na podpore.:eek: To ma tak vytočilo. Ak je niekto celý deň doma, spolieha sa iba na podporu, alebo soc.dávky, nič nerobí, celý deň sleduje telenovely, tak ten bude platiť menej ako ten, čo od rána do večera maká, slovo televízor je preň cuzí pojem.... No proste des.


PS: určite sa pripojím
Lion Topoľčany
24.01.08,06:21
Včera som to začala neskoro pozerať, tak neviem, kto to povedal, ale na tú "kompetentnú" tvár nezabudnem.:rolleyes: Vraj by bolo spravodlivé, keby sa konces. poplatky platili na základe príjmu. Vraj prečo by mal niekto s príjmom 150 000 prispievať rovnako, ako človek na podpore.:eek: To ma tak vytočilo. Ak je niekto celý deň doma, spolieha sa iba na podporu, alebo soc.dávky, nič nerobí, celý deň sleduje telenovely, tak ten bude platiť menej ako ten, čo od rána do večera maká, slovo televízor je preň cuzí pojem.... No proste des.


PS: určite sa pripojím

Slovensko....krajina zázrakov!!!
beba13
25.01.08,08:36
Na Slovensku zvláštne zákony a o spravodlivosti ani nehovorím.
misomiso
26.01.08,07:59
Včera som to začala neskoro pozerať, tak neviem, kto to povedal, ale na tú "kompetentnú" tvár nezabudnem.:rolleyes: Vraj by bolo spravodlivé, keby sa konces. poplatky platili na základe príjmu. Vraj prečo by mal niekto s príjmom 150 000 prispievať rovnako, ako človek na podpore.:eek: To ma tak vytočilo. Ak je niekto celý deň doma, spolieha sa iba na podporu, alebo soc.dávky, nič nerobí, celý deň sleduje telenovely, tak ten bude platiť menej ako ten, čo od rána do večera maká, slovo televízor je preň cuzí pojem.... No proste des.


PS: určite sa pripojím

Neviem, kde si to pocul(a) ale ak tomu spravne rozumiem, tak navrh, ktory chcu presadit pomocou referenda o tom nehovori. Hovori iba, ze by sa STV a SRO platili zo statneho rozpoctu - teda z dani. Teroreticky sa da povedat, ze bohati to prostrednictvom dani budu platit viac. Ale jednak to nefunguje takto priamociaro (nia kazdy bohatsi plati viac dani, teda asi plati, ale nie vzdy v priamej umere). A potom - ta tvoja uvaha, ze chudobni sedia pred telkou a bohati makaju je v podstate spravna. Ale tu nejde o telku, ale STV. A to by sme mohli zachadzat do takych detailov, ze bohati potrebuju lacnu zabavu (ktoru nachadzaju z 98% na komercnych staniciach) a bohati potrebuju aj cosi viac - na co je to (alebo mala by byt tu) verejnopravna STV.

Ja s navrhom platit STV zo statneho rozpoctu suhlasim. Urcite je to lepsie, ako vyberat od vsetkych, a este aj od zamestnavatelov suktomnych firiem - ktorych zamestnanci isto v pracovnom case pozeraju STV. !!!!!

A tiez by mohli uvazovat nad francuzskym modelom. Tam idu zaviest, ze verejnopravne media budu financovane so specialnej dane, ktorou budu navyse zatazene reklamy na komercnych staniciach. Teda inymi slovami - dobre, ked uz nedokazeme zabranit komercii, aby nas otravovala reklamami, (jeden film pozerame 4 hodiny a Markiza uz dokonca spravy prerusuje reklmamou, co je vrchol) - tak nech tato reklama nam aspon zaplati jeden kanal, na ktorom budeme moct sledovat vysielanie bez reklam. Skvely napad.

Kazdopadne - vsetko lepsie od tohto bastardneho navrhu zakona !!!
hanelie
30.01.08,10:17
Platiteľ poplatkov - Slovenský rozhlas
Platiteľom poplatkov je fyzická osoba, ktorá prijímač vlastní, samostatne zárobkovo činná osoba (ďalej len "SZČO), ktorá prijímač eviduje v účtovníctve, a právnická osoba, ktorá prijímač eviduje v účtovníctve.

http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?page=koncespoplatky


SZČO neeviduje prijímač v účto, je zapožičaný, nemá zamestnancov - aký je váš názor
platiť - či neplatiť?
Mária27
02.02.08,12:12
SZČO neeviduje prijímač v účto, je zapožičaný, nemá zamestnancov - aký je váš názor
platiť - či neplatiť?[/quote]


Neplatiť, majiteľ prijímača určite za jeden platí - to stačí.

Zo zákona nie je možné zisťovať a postihovať neplatenie, preto vymýšľajú zástrčkový zákon. Som proti nemu, podpisujem referendum. Ja osobne nemám rádio a vôbec mi nechýba. Televíziu platím, ale pozerám málo. Elektrinu mám zavedenú aj na chalupe a chatke - to mám aj tam platiť oboje trikrát?

A vôbec, o aké koncesie tu ide? Kedysi, keď boli prijímače zriedkavé, platili sa koncesionárske poplatky a vydávali sa o tom potvrdenia - koncesie. Vtedy boli aj obchodníci povinní hlásiť pošte každú kúpu prijímača. Keď ste prijímač odhlasovali, že je nefunkčný, pošta vám ho zaplombovala a odobrala koncesiu. K názvu zákona som zaslala pripomienku, ale im sa ten názov páči!!

Som za to, aby fungovali tieto inštitúcie zo štátneho rozpočtu, veď sa z neho platia aj rôzne nezmysly a nikto o tom ani nevie. Platíme aj iné verejnoprávne či štátne inštitúcie, ale nemusíme mať na to mesačný doklad a zvyšovať si tlak.
Mária27
06.02.08,19:33
Dnes o 22.00 hod. na STV2 je beseda na tému "Som koncesionár?"
kori
07.09.09,09:05
čo je aktuálne? : http://www.referendum2009.sk/
misomiso
07.09.09,09:47
čo je aktuálne? : http://www.referendum2009.sk/
To je nejake cudne. Podla informacii na stranke treba 350.000 podpisov.

Pred par dnami bola v TV sprava o tom, ze v Kosiciach chu tazit uran, ze je proti tomu peticia a ze sa tym bude musiet zaoberat parlament, pretoze vyzbierali 140 tis, zatial co stacilo iba 100 tis.

Tak kolko vlastne treba podpisov, aby sa tym zaoberal parlamet?
misomiso
07.09.09,09:50
Inak - podla mna uplne stacilo napadnut tie poplatky na US. To nutne musi byt protiustavne, aby stat nutil cloveka platit za nieco konkretne, hoci to nevyuziva.
kori
07.09.09,10:12
To je nejake cudne. Podla informacii na stranke treba 350.000 podpisov.

Pred par dnami bola v TV sprava o tom, ze v Kosiciach chu tazit uran, ze je proti tomu peticia a ze sa tym bude musiet zaoberat parlament, pretoze vyzbierali 140 tis, zatial co stacilo iba 100 tis.

Tak kolko vlastne treba podpisov, aby sa tym zaoberal parlamet?


nie som na toto odborník ale ak si dobre pamätám tak 350tis podpisov je potrebné aby prezident vyhlásil referendum bez nutnosti niečoho ďalšieho.

ak by bolo 100tis, musel by sa tým zaoberať parlament ale od neho by záviselo či referendum bude alebo nie
misomiso
07.09.09,11:19
nie som na toto odborník ale ak si dobre pamätám tak 350tis podpisov je potrebné aby prezident vyhlásil referendum bez nutnosti niečoho ďalšieho.

ak by bolo 100tis, musel by sa tým zaoberať parlament ale od neho by záviselo či referendum bude alebo nie

Aha - tak to ma logiku, preto to ani neskusaju s tymi 100 tis.
buchač
07.09.09,11:48
To je nejake cudne. Podla informacii na stranke treba 350.000 podpisov.

Pred par dnami bola v TV sprava o tom, ze v Kosiciach chu tazit uran, ze je proti tomu peticia a ze sa tym bude musiet zaoberat parlament, pretoze vyzbierali 140 tis, zatial co stacilo iba 100 tis.

Tak kolko vlastne treba podpisov, aby sa tym zaoberal parlamet?

Nedávno bola petícia proti zrušeniu vojenskej leteckej nemocnice ......čo sa docielilo ???? Ako by povedal Habera v Superhviezdičke ..." hovno "....:rolleyes:;):D

NIČ - za chvíľu bude v jej priestoroch luxusný penzión starobinec pre vyvolených ....

Tým chcem povedať , že ak sa budú predbežné priezkumné vrty pohybovať v dobrých číslach , tak škoda papiera , námahy , nervov .......všetkého toho okolo tej podpisovej akcie !!!
Urán sa ťažiť bude , rekreačná oblasť Jahodná bude totál v prdeli ...

Už bude k šťastiu Košíc chýbať len to , aby sídlo ťažobnej spoločnosti bolo v Blave a slovami klasika povedané :

....a dílo jest dokonané ....
bolek212
18.10.09,06:37
zdravim vsetkych!...potreboval by som poradit...rozviedol som sa a od marca 2009 byvam na inej adrese...neprihlasil som sa na platenie koncesionarskych poplatkov na novej adrese...prihlasit sa a komu?
babi2
18.10.09,06:47
zdravim vsetkych!...potreboval by som poradit...rozviedol som sa a od marca 2009 byvam na inej adrese...neprihlasil som sa na platenie koncesionarskych poplatkov na novej adrese...prihlasit sa a komu?
www.rtvs.sk
Blankake
18.10.09,06:52
zdravim vsetkych!...potreboval by som poradit...rozviedol som sa a od marca 2009 byvam na inej adrese...neprihlasil som sa na platenie koncesionarskych poplatkov na novej adrese...prihlasit sa a komu?
Najjednoduchšie to bude na pošte. Ak platíš ostatné úhrady cez SIPO (plyn, elektrina), tak Ti k tomu pridajú aj poplatky za TV.

http://www.posta.sk/sluzby/sipo#a2

alebo priamo RTVS

https://www.rtvs.sk/rtvs/?__id=mmFHlavni.RightsAdapter.aaSetFilterFO&_sid=qbKpX0NKVPhPfEkH&_fs=N&_ts=40104%2C3760183102
bolek212
18.10.09,10:06
nevycislia mi penale za dobu neplatenia?...marec-oktober
220870
18.10.09,10:15
Citujem .Koncesie je povinný plaťit len majiteľ funkčného televízneho prjímača alebo rádia.Otázka znie ste majiteľom funkčného prístroja? Ak nie tak nič neplatíte. Prístroj ste mohli mať aj požičaný od kamaráta alebo pokazený v oprave atd.
veronikasad
18.10.09,10:39
Citujem .Koncesie je povinný plaťit len majiteľ funkčného televízneho prjímača alebo rádia.Otázka znie ste majiteľom funkčného prístroja? Ak nie tak nič neplatíte. Prístroj ste mohli mať aj požičaný od kamaráta alebo pokazený v oprave atd.
môžeš prosím uviesť zdroj citácie ?
stonka
18.10.09,10:46
Citujem .Koncesie je povinný plaťit len majiteľ funkčného televízneho prjímača alebo rádia.Otázka znie ste majiteľom funkčného prístroja? Ak nie tak nič neplatíte. Prístroj ste mohli mať aj požičaný od kamaráta alebo pokazený v oprave atd.
????:eek::eek::eek:
Koncesie po novom - domácnosti

15.3.2008
S účinnosťou od 1.4.2008 je v platnosti nový zákon o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom.
Platiteľom úhrady je každá fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v byte alebo rodinnom dome. Ak má platiteľ viac odberných miest, platí iba za jedno.
Výška úhrady je 140 Sk mesačne, polovičnú sadzbu 70 Sk platia dôchodcovia, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti so zárobkovo činnou osobou, a osoby v hmotnej núdzi. Oslobodené od úhrady sú osoby ZŤP. Platitelia, ktorí platili za rozhlas alebo televíziu, sa nemusia znova prihlasovať – automaticky dostanú na SIPO doklade spoločnú úhradu 140 Sk alebo 70 Sk.
Občanom, ktorí doteraz neplatili a sú odberateľmi elektriny, vzniká oznamovacia povinnosť. Splniť si ju môžu na pobočkách Slovenskej pošty alebo priamo u vyberateľa.


zdroj: rtvs https://www.rtvs.sk/rtvs/?__id=mmFHlavni.RightsAdapter.aaSetFilterFO&_sid=rUHNwj93lOyEJ0of&_fs=N&_ts=40104%2C5344201968
zuzlik0402
03.11.09,10:02
Mohol by mi niekto poradiť s nasledovnou situáciou?

Časť svojho súkromného bytu som prenajala ako kancelársky priestor vlastnej s.r.o.-čke. Od nového roku by som chcela prijať do pracovného pomeru okrem seba aj sestru a mamu. Ako občan platím koncesionárske poplatky, no ak budem zároveň zamestnávateľom 3 ľudí, znamená to, že za to isté odberné miesto (môj byt) budem platiť 2x? :eek:
veronikasad
03.11.09,10:09
Mohol by mi niekto poradiť s nasledovnou situáciou?

Časť svojho súkromného bytu som prenajala ako kancelársky priestor vlastnej s.r.o.-čke. Od nového roku by som chcela prijať do pracovného pomeru okrem seba aj sestru a mamu. Ako občan platím koncesionárske poplatky, no ak budem zároveň zamestnávateľom 3 ľudí, znamená to, že za to isté odberné miesto (môj byt) budem platiť 2x? :eek:
zavolaj na infolinku rtvs 02/6061 444

alebo pošli meil - reagujú velmi rýchlo


https://www.rtvs.sk/rtvs/?__p=mmFObecnyPozadavek&__id=mmFObecnyPozadavek.Adapter1.aaDefaultAction&_sid=rUHNwj93lOyEJ0of&_fs=F&_ts=40120%2C5043234259
Anja111
03.11.09,10:19
Mohol by mi niekto poradiť s nasledovnou situáciou?

Časť svojho súkromného bytu som prenajala ako kancelársky priestor vlastnej s.r.o.-čke. Od nového roku by som chcela prijať do pracovného pomeru okrem seba aj sestru a mamu. Ako občan platím koncesionárske poplatky, no ak budem zároveň zamestnávateľom 3 ľudí, znamená to, že za to isté odberné miesto (môj byt) budem platiť 2x? :eek:
SADZBY ÚHRAD V EURO Zamestnávatelia

S účinnosťou od 1.1.2009


Úhrada:

4,64 € od 3 do 9 zamestnancov (140 Sk)
18,58 € od 10 do 49 zamestnancov (560 Sk)
79,66 € od 50 do 249 zamestnancov (2 400 Sk)
199,16 € od 250 do 999 zamestnancov (6 000 Sk)
464,71 € od 1 000 zamestnancov (14 000 Sk)
ZEvina
15.01.10,10:58
Do kedy sa má tento rok zaplatiť ten poplatok? Pošlú nám dáky doklad, či to máme platiť automaticky?
Vďaka, Eva
Chobot
15.01.10,11:24
Do kedy sa má tento rok zaplatiť ten poplatok? Pošlú nám dáky doklad, či to máme platiť automaticky?
Vďaka, Eva

Musíš sama automaticky do 31.1.2010. Nikto ťa nebude vyzývať ani ti nepošle doklad. Poplatok vyplýva zo zákona.
JarkaL
16.01.10,17:55
SADZBY ÚHRAD V EURO Zamestnávatelia

S účinnosťou od 1.1.2009


Úhrada:

4,64 € od 3 do 9 zamestnancov (140 Sk)
18,58 € od 10 do 49 zamestnancov (560 Sk)
79,66 € od 50 do 249 zamestnancov (2 400 Sk)
199,16 € od 250 do 999 zamestnancov (6 000 Sk)
464,71 € od 1 000 zamestnancov (14 000 Sk)



Ahojte, rátajú sa aj dohodári? Náhodou mám výnimočne tento mesiac 3, inak len 2. Dúfam, že sa kôli tomu nestanem koncesionárom (teda moja s.r.o.)
Tweety
16.01.10,17:56
Ahojte, rátajú sa aj dohodári? Náhodou mám výnimočne tento mesiac 3, inak len 2. Dúfam, že sa kôli tomu nestanem koncesionárom (teda moja s.r.o.)
Nie, nerátajú.
JarkaL
16.01.10,17:59
Ďakujem, už som sa zľaklam, že budem prepúšťať aj ja.
Reročka
10.02.11,11:59
SADZBY ÚHRAD V EURO Zamestnávatelia

S účinnosťou od 1.1.2009


Úhrada:

4,64 € od 3 do 9 zamestnancov (140 Sk)
18,58 € od 10 do 49 zamestnancov (560 Sk)
79,66 € od 50 do 249 zamestnancov (2 400 Sk)
199,16 € od 250 do 999 zamestnancov (6 000 Sk)
464,71 € od 1 000 zamestnancov (14 000 Sk)



Ahoj Anja,

vidim, ze si online, tak preto sa obraciam o pomoc na teba, lebo vzdy ked pisem len tak vseobecne nikto na mna nereaguje :(

Vies mi prosim povedat, ci su nejake sankcie za neprihlasenie sa platit koncesionarske poplatky? Pripadne, ci rtvs zisti, ze tieto poplatky neplatim a v takom pripade mi posle upomienku na zaplatenie tej dlznej ciastky od kedy som odberatelom elektriny? Ako to vlastne je, prosim porad

dakujem
Chobot
10.02.11,12:34
Ahoj Anja,

vidim, ze si online, tak preto sa obraciam o pomoc na teba,

Nemusíš písať len jednému členovi porady. Znamená to, že od iných členov nechceš radu?


lebo vzdy ked pisem len tak vseobecne nikto na mna nereaguje :(

Aspoň netáraj nezmysly. Pozrel som si tvoje posledné príspevky a ešte sa nestalo, že by si nemala žiadnu reakciu na tvoje dotazy. Konkrétne poslednú otázku si zadala včera o 1:30 a včera o 2:17 si už dostala na ňu odpoveď.


Vies mi prosim povedat, ci su nejake sankcie za neprihlasenie sa platit koncesionarske poplatky? Pripadne, ci rtvs zisti, ze tieto poplatky neplatim a v takom pripade mi posle upomienku na zaplatenie tej dlznej ciastky od kedy som odberatelom elektriny? Ako to vlastne je, prosim porad

dakujem

Jasné, že sú pokuty. Stačí si pozrieť zákon o službách rozhlasu a televízie, v § 11 je to všetko uvedené:

§ 11
Vymáhanie úhrady


(1) Platiteľ, ktorý nezaplatí úhradu podľa § 7, je v omeškaní so zaplatením úhrady.

(2) Ak vyberateľ úhrady zistí, že platiteľ je v omeškaní so zaplatením úhrady, je povinný ho písomne vyzvať do 60 dní od zistenia tejto skutočnosti na zaplatenie tejto úhrady a na zaplatenie poštových sadzieb31) súvisiacich s odoslaním výzvy na zaplatenie úhrady.

(3) Ak platiteľ podľa § 3 písm. a) nezaplatí úhradu a poštové sadzby v lehote do 30 dní od doručenia výzvy podľa odseku 2, platiteľ je povinný zaplatiť vyberateľovi úhrady aj pokutu 16, 59 eura.

(4) Ak platiteľ podľa § 3 písm. b) nezaplatí úhradu a poštové sadzby v lehote do 30 dní od doručenia výzvy podľa odseku 2, platiteľ je povinný zaplatiť vyberateľovi úhrady aj pokutu
a) 33, 19 eura, ak nezaplatil úhradu podľa § 6 ods. 3 písm. a),
b) 66, 38 eura, ak nezaplatil úhradu podľa § 6 ods. 3 písm. b),
c) 99, 58 eura, ak nezaplatil úhradu podľa § 6 ods. 3 písm. c),
d) 132, 77 eura, ak nezaplatil úhradu podľa § 6 ods. 3 písm. d),
e) 165, 96 eura, ak nezaplatil úhradu podľa § 6 ods. 3 písm. e).

(5) Nárok na zaplatenie úhrady, s ktorou je platiteľ v omeškaní, pokuty podľa odsekov 3 a 4 a poštových sadzieb, je povinný vyberateľ úhrady uplatniť na súde.

(6) Vyberateľ úhrady nie je povinný postupovať podľa odseku 5, ak tak rozhodne generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska a
a) je zrejmé, že vzhľadom na majetkové pomery platiteľa vymáhanie nebude viesť ani k čiastočnému uspokojeniu nároku,
b) vymáhanie je spojené s nadmernými ťažkosťami, pričom je zrejmé, že ďalšie vymáhanie nebude viesť ani k čiastočnému uspokojeniu nároku alebo
c) s ohľadom na výšku vymáhanej sumy a predpokladané náklady na jej vymoženie by bolo vymáhanie nehospodárne.

A či RTVS zistí, že neplatíš? Treba platiť a potom sa nemusíš strachovať, či to zistia. To je ako keby som sa ťa ja opýtal, že či v obchode zistia, ak ukradnem fľašu koňaku? Možno zistia, možno nie.
witch
10.08.11,08:54
Ako je to teraz s poplatkami za rozhlas vo firmách? Je spoplatnenie zrušené? Začiatkom roka sme zaplatili 1/2 ročný poplatok, s tým, že v 2 polroku sa uvidí. Stránka rtvs bola zrejme zrušená, a ďalšie info mi nejak unikli. Na inkasu (ako súkromná osoba) si poplatok stále účtujú, viete mi poradiť, ako je to s firmami? Ďakujem
veronikasad
10.08.11,09:01
Ako je to teraz s poplatkami za rozhlas vo firmách? Je spoplatnenie zrušené? Začiatkom roka sme zaplatili 1/2 ročný poplatok, s tým, že v 2 polroku sa uvidí. Stránka rtvs bola zrejme zrušená, a ďalšie info mi nejak unikli. Na inkasu (ako súkromná osoba) si poplatok stále účtujú, viete mi poradiť, ako je to s firmami? Ďakujem

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CDwQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.aktuality.sk%2Fclanok%2F17109 5%2Fkoncesionarske-poplatky-by-mali-zaniknut-k-1-januaru-2012%2F&ei=mVZCTpeeHIaG-wbZmKSpCQ&usg=AFQjCNEs1V8FBCeYr0f2VNjNLEwhjhm09w&sig2=UuCw-TiGiJ09kHiU4tbtOg

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CC4QFjAD&url=http%3A%2F%2Fblog.aktualne.centrum.sk%2Fblogy% 2Fdaniel-krajcer.php%3Fitemid%3D952&ei=GFdCTqfxEMWN-wa3sJ3KCQ&usg=AFQjCNHs-O4IHUkTT0V3IAw5BSCCL78cIg&sig2=HMvbOX0Cce4imbgjQ1iIgw
babi2
10.08.11,09:17
Ako je to teraz s poplatkami za rozhlas vo firmách? Je spoplatnenie zrušené? Začiatkom roka sme zaplatili 1/2 ročný poplatok, s tým, že v 2 polroku sa uvidí. Stránka rtvs bola zrejme zrušená, a ďalšie info mi nejak unikli. Na inkasu (ako súkromná osoba) si poplatok stále účtujú, viete mi poradiť, ako je to s firmami? Ďakujem
a neprišla Vám upomienka?, ja platím štvrťročne, tam je splatnosť do konca 1. mesiaca v štvrťroku, akosi som teraz na to pozabudla a uhradila som až 3.8. a 8.8. som už mala upomienku na stole, tú vystavovali 3.8. a treba teraz zaplatiť aj 1 € poštovné, stránka nie je zrušená
http://www.rtvs.sk/
witch
10.08.11,10:15
Upomienka mi tentoraz neprišla, prišla mi vlani, keď sme mali všetko uhradené.. majú mrník aj oni...
witch
10.08.11,10:25
a už som sa aj pripojila na ich stránku, cez záložku, čo som mala v pamäti, mi to nešlo ... a už som si aj našla 1€ pokuty - asi bude ešte upomienka ležať na pošte.. :(