zuzanka84
23.01.08,21:47
Dobrý deň, potrebujem poradiť.. s priateľom rozmýsľame nad podnikaním v oblasti dopravy a to konkrétne rozvoz tovaru v rámci BB kraja, alebo SR.nechceme nič veľké,živnosť, možno na začiatok 1 auto, nejaký pick-up alebo podobne,na pár dní v týždni, avšak vôbec netušíme ako,kde začať..obehli sme pár firiem,ale všetky majú svoje autá, nevieme sa nejako odraziť..nečakáme od toho státisíce, ani desaťtisíce:), len nejaké prilepšenie si..dá sa vôbec z toho prilepšiť si finančne? ďakujem
kitky
23.01.08,21:00
Prijmeme ľudí na rozvoz a distribúciu. Podm. vlast. auto. Zárobok 6500 Sk/ týždeň. T: 041/7241 182 od 7.00 - 13.00.;TR-7-2091037

Toto som nasla na nete, skus tam zavolat . Dajte si inzerat, alebo sledujte inzeraty v nejakych regionalnych novinach.
Igy
24.01.08,17:15
Vsimol som si ze aj vacsia spolocnost ako Baumax vyuziva na rozvoz ine spolocnosti. Uctuju 16Sk za kilometer v oboch smeroch (takze za dovoz do 50km vzdialeneho miesta klient zaplati 2x50x16Sk). Chce to len skusat a ponukat svoje sluzby. Skus aj pohostinstva, cukrarne a podobne. Urcite by im bodlo keby im niekto vozil suroviny. Stacilo by nejaky objednavkovy system a mozes zasobovat zopar prevadzok. Vecer ti poslu zoznam a rano im to dovezies.
Mozno by to chcelo niecim sa odlisit od zvysku sveta :-) . Napriklad rozvoz aj v tych casoch kedy ostatni nerobia. Alebo rozvoz s nejakou pridanou sluzbou (vynosenie veci do bytu, pomoc pri instalacii, alebo odvoz stareho tovaru).
kitky
24.01.08,17:41
Vsimol som si ze aj vacsia spolocnost ako Baumax vyuziva na rozvoz ine spolocnosti. Uctuju 16km za kilometer v oboch smeroch (takze za dovoz do 50km vzdialeneho miesta klient zaplati 2x50x16Sk). Chce to len skusat a ponukat svoje sluzby. Skus aj pohostinstva, cukrarne a podobne. Urcite by im bodlo keby im niekto vozil suroviny. Stacilo by nejaky objednavkovy system a mozes zasobovat zopar prevadzok. Vecer ti poslu zoznam a rano im to dovezies.
Mozno by to chcelo niecim sa odlisit od zvysku sveta :-) . Napriklad rozvoz aj v tych casoch kedy ostatni nerobia. Alebo rozvoz s nejakou pridanou sluzbou (vynosenie veci do bytu, pomoc pri instalacii, alebo odvoz stareho tovaru).

Mudro si to napisal a hlavne k veci. Ja doplnim este pizzerie. Niektore, mozno vacsina vyuziva na rozvoz na sukromnych autach.
Pipovci
27.01.08,16:26
Nám tiež vŕta v hlave podobný plán ,len nás odrádza učtovanie týkajúce sa auta(cestná daň,zákonná poistka,školenie vodiča,poistka na tovar)atď!A vo dvore stojí nevyužitý pick-up!
kitky
27.01.08,17:08
Nám tiež vŕta v hlave podobný plán ,len nás odrádza učtovanie týkajúce sa auta(cestná daň,zákonná poistka,školenie vodiča,poistka na tovar)atď!A vo dvore stojí nevyužitý pick-up!

Tak sup, sup, vsetko do coho sa pustis mas aj svoje negativa do ktorych sa nam nechce. To by potom nikto nic nerobil. Ma ti to stat na dvore ? Nech ti to zaraba peniaze.:)
Pipovci
27.01.08,19:31
S tými negatívami mi to je jasné,len ide o to aby tie negatíva neboli vyššie ako príjem.A podnikanie v auto doprave v malom,si myslím ,že patrí medzi komplikovanejšie podnikanie!Stáčí len to ,že ak si neni platca dph začínaš byť pre väčšie firmi nezaujímavý!
kitky
27.01.08,19:45
S tými negatívami mi to je jasné,len ide o to aby tie negatíva neboli vyššie ako príjem.A podnikanie v auto doprave v malom,si myslím ,že patrí medzi komplikovanejšie podnikanie!Stáčí len to ,že ak si neni platca dph začínaš byť pre väčšie firmi nezaujímavý!

Urcite na nieco prides.:)