bui
24.01.08,00:27
Mame zmluvu s ceskym odberatelom sluzby ze mu budeme mesacne fakturovat inz. prace vykonavane nasimi zamestnancami v zahranici na projektoch, a tiez mu budeme fakturovat naklady, ktore nam s danymi pracami vznikli..napr.letenky, ubytovanie..a pod. Nemame tieto naklady v cene prac...vykalkulovane..lebo sa velmi menia..a nedaju sa prepokladat vopred. Odberatel sluzby je ochotny nam ic preplatit ked ic vyfakturujeme a dolozime kopiami dokladov o ich uhrade.
Zistili sme ze sme zabudli vyfakturovat letenku, ktoru sme kupili este v septembri 2007. S odberatelom sme sa dohodli ze ju mozeme vyfakturovat...ale uz teraz v novom roku.
A teraz sa chcem spytat...ked vystavim teraz fakturu, tak mam v decembri cez interny doklad zauctovat dohadnu polozku...a vynos? lebo ide o letenku, ktoru sme mali v nakladoch v roku 2007. A teda aby bol aj prislusny vynos k tomu v roku v ktorom mal byt?
Mozem teraz pri fakturovani napisat den dodania 23.1.2008?
Poradte ako vyriesit tento uctovny pripad?
Lila
24.01.08,09:22
Ja by som uviedla dátum dodania 31.12.2007, cez int. účt. doklad treba túto fa zaúčtovať do výnosov r.2007, ale nie cez dohadnú položku, lebo poznáte sumu leteniek.
/cez au 385/
bui
24.01.08,19:21
Ale faktura sa ma vystavit do 15 dni od datumu dodania...a uz je 24.1.....
A pred touto fakturou mam uz vystavene v januari ine faktury..a tie maju cisla..neda sa mi vlozit faktura s datumom vystavenia skor...:(
Lila
25.01.08,06:31
Dátum vystavenia dajte dnešný, ale dátum dodania 31.12.2007, patrí to do r.2007, faktúru im pošlite e-mailom, aby to mali ešte dnes. A vy to dajte šup do DP DPH za 12/2007.

Dňa 31.12.2007 ste zistili, že nemáte ešte prefaktúrované tieto letenky z r.2007, tak ich faktúrujete v r.2008, a že to nie je práve 15.1.2008, no čo už- chybička sa vlúdila, i tak by to šlo do 12/2007
/veď dnes to ešte stihnete spraviť a dať to do 12/2007 za DPH/
bui
30.01.08,14:27
Ale bohuzial v Prahe to tak nechceli..zrejme uz maju DPH priznanie odovzdane.
Mne teraz zostav len urobit dohadnu polozku v decembri a dat to tam aj do nakladov a v januari vo vystavenej fakture to zuctovat.
DPH ja aj tak neodvadzam, lebo danova povinnost prechadza na ceskeho odnberatela....
Lila
01.02.08,06:25
Podľa mňa nemôže to byť v dohadných položkách, keď viete presnú sumu akú ste mali vyfaktúrovať.
bui
15.02.08,12:23
Zauctujem to teda v decembri do vynosov suvstazne s prijmamy buducich obdobi?
Alebo to mam zauctovat do vynosov v roku 2008?
Alebo nejako uplne ina?

Lebo teraz fakt neviem ako....Mam vystavenu fakturu 23.1.2008 , kde fakturujem vydavky spojene s inzinierskymi pracami,..tieto vydavky vznikli v roku 2007 (faktura za letenku v roku 2007), no zabudli sme ich vyfakturovat. No ked objednavatel inz. prac suhlasi s tym ze sme ju mohli dodatocne vyfakturovat v januari, boli by sme hlupi keby sme ju nevyfakturovali. Uz len to spravne zauctovat z pohladu vynosov a uctovneho (danoveho) obdobia...

Pls poradte, dakujem
bui
03.03.08,22:55
ziadna odpoved??/
bui
24.03.08,23:04
Mame zmluvu s ceskym odberatelom sluzby ze mu budeme mesacne fakturovat inz. prace vykonavane nasimi zamestnancami v zahranici na projektoch, a tiez mu budeme fakturovat naklady, ktore nam s danymi pracami vznikli..napr.letenky, ubytovanie..a pod. Nemame tieto naklady v cene prac...vykalkulovane..lebo sa velmi menia..a nedaju sa prepokladat vopred. Odberatel sluzby je ochotny nam ich preplatit ked ich vyfakturujeme a dolozime kopiami dokladov o ich uhrade.
Zistili sme ze sme zabudli vyfakturovat letenku, ktoru sme kupili este v septembri 2007. S odberatelom sme sa dohodli ze ju mozeme vyfakturovat...ale uz teraz v novom roku.
A teraz sa chcem spytat...ked vystavim teraz fakturu, tak mam v decembri cez interny doklad zauctovat dohadnu polozku...a vynos? lebo ide o letenku, ktoru sme mali v nakladoch v roku 2007. A teda aby bol aj prislusny vynos k tomu v roku v ktorom mal byt?
Mozem teraz pri fakturovani napisat den dodania 23.1.2008?
Poradte ako vyriesit tento uctovny pripad?

takze ...suhlasi niekto so mnou ked v roku 2007 nezauctujem do vynosov nic...ale zauctujem to az v roku 2008 ked to vyfakturujem?
Neviem ci som si postupy uctovania vysvetlila spravne , no vsimla som si jednu vetu pri casovom rozliseni nakladov a vynosov..a to, ze nahrady vydavkov prechadzajuceho obdobia sa zauctuju v beznom obdobi. Alebo je tym myslene nieco ine?:o
bui
26.03.08,00:13
prosim ma niekto nejaky nazor? uzavierka sa blizi a ja neviem ci v roku 2007 uctovat vynos ci nie.
Co je myslene tou vetou v postupoch uctovania?
§ 5
Časové rozlíšenie nákladov a výnosov
(2) Náhrady vynaložených nákladov predchádzajúcich účtovných období sa účtujú do výnosov bežného účtovného obdobia.