uctoeva
24.01.08,05:58
Ako zaučtujete preddavkovu faktúru-daňový doklad v Pohode, aby som mohla spraviť odpočet DPH? V zálohových faktúrach mi to nejde.Ďakujem
Dada
24.01.08,05:03
Ako zaučtujete preddavkovu faktúru-daňový doklad v Pohode, aby som mohla spraviť odpočet DPH? V zálohových faktúrach mi to nejde.Ďakujem

Ja ju nahadzujem do Prijatých faktúr. A aby mi tam úhrada nevyskakovala, tak ju hneď z likvidujem "bez väzby". Môžeš si ju nahodiť aj do interných dokladov, alebo ostatných záväzkov, je to na tebe.
joki
24.01.08,19:11
Ako zaučtujete preddavkovu faktúru-daňový doklad v Pohode, aby som mohla spraviť odpočet DPH? V zálohových faktúrach mi to nejde.Ďakujem

Moja maličkosť to robí následovne: po úhrade záloh. faktúry si na faktúre pozri čím bola uhradená a tam prav. tlač. myšky vyvoláš menu na tvorbu daň. dokladu z prij. zálohy, pri vydanej zálohe to tak niejde, ale vystavýš v knihe int. dokladov daň. doklad o odpoč. DPH z vyplatených záloh. Tým, že priznávaš platiteľa z adresára, pri viacerých vystavených alebo prijatých daň. dokladov nevzniká chaos a ľahšie sa v to orientuješ. Daň. doklady majú v knihe int. dokladov samostatné číselné rady na vstupe aj na výstupe. Prepáč nad chaotickou odpoveďou, ale vieš sama, aký je termín. Ked tak sa ohlás. Ahoj. A ešte nad tým padaním, v PU mám aj firmy nad 120 tisíc účt. položiek v účtovnom denníku, mne nepadá, mám aj koeficientára s 98 tisíc účt. položiek, tiež nepadá, a to je už veľká záťaž na prepočty, je tam aj ročný výpočet. Skôr by som typoval na záťaž a obsluhu pamäte.
jitka123
25.01.08,00:56
Preddavkovú faktúru zapišeš do knihy Prijaté zálohové faktúry,zalohové faktúry sú vyčíslované bez DPH,alebo len orientačne.Nie su dokladom pre DPH.Preddavkovú faktúru zlikviduješ na zaklade úhrady cez poklaňu,banku.Na základe úhrady obdržíš ostrú faktúru od dodavateľa,na ktorej bude odpočítaný zaplatený preddavok.Túto faktúru zapíšeš do knihy prijatých faktúr a preddavok odpočítaš kliknutím na záznam,zálohové faktúry.nakoniec je potrebné DPH vyrovnať,opat kliknutím Záznam,Vyrovnať DPH.bud cez pokladňu,alebo v interných dokladoch.
fabianko
25.01.08,00:59
prosím poradiť fabianko som na teme dph
fabianko
06.03.08,17:29
Kedy si môžem uplatniť dph,príde mi preddavková fa napr.v 09/07 a fa v 10/07 s dph