lili1
24.01.08,06:03
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri vypĺňajú daňového priznania DPH. Mám opravu dane v 12 mesiaci a nie som si istá či to mám v správnych riadkoch. Opravu dávam len do riadku 19 a do riadku 21 len tuzemské plnenia/čiže opravu sem nedávam/. Počítač mi to dá aj do riadku 19 aj do riadku 21, ale ja som pochopila čo som si študovala vypĺňanie nového daň. priznania, že to ide len do riadku 19. Rozmýšľam správne?
Libusa
24.01.08,05:34
Neviem či som správne pochopila ide o dobropisy alebo ťarchopisy, ak áno tak do riadku 19 DP sa zahŕňajú a do riadku 21 nie. Neviem aký používaš program pri účtovaní ja si okrem druhu DPH musím vyplniť aj typ dokladu či ide o bežný doklad , alebo dobropis a potom mi to načíta v DP správne. Používam MRP.
lili1
24.01.08,05:42
Používam program Dynac. Jedná sa mi dobropis -xy Sk. Ja som si doteraz vždy vyberala o aké plnenie ide /vstup, zahraničie - tovar, služba, oprava/ ale teraz ma počítač pustí len na vstup plnenie s plným nárokom alebo bez nároku a to je všetko. možnosť opravy mi nedá. A tak mi to hodí aj na riadok 19 aj na riadok 21. Teraz si to ručne v exceli prepočítam a dám to len do riadku 19. Ale som zvedavá ako to budem robiť ak budem kopec dobropisov, ako to už býva.
Libusa
24.01.08,05:51
Na tvojom mieste by som volala tvorcu programu buď tam podobne ako ja máš niekde možnosť výberu len o nej nevieš, alebo ich treba upozorniť aby chybu čo najskôr odstránili. Ako som už napísala aj ja vyberám o aké plnenie ide ale pri nahrávaní faktúry ešte doplnili okrem typu DPH aj typ dokladu a ten je dôležitý.
lili1
24.01.08,06:04
Ďakujem, idem im hneď volať. Pekný deň