Maxima25
24.01.08,08:37
prosim vas, kto mi pomoze - nas klient kupil kavovar (je to hotel) v obstaravacej cene 45000,-. neviem ho vsak zaradit do spravnej skupiny na odpisovanie. uz som prelistovala celu JKP, kavovar som tam nenasla.... prosim poradte co s tym..:mee:
HankaS
24.01.08,07:47
Ak to není v JKP takýto majetok sa potom zaradí do 2.odpisovej skupiny a odpisu sa 6rokov
andrej_rv
24.01.08,08:02
prosim vas, kto mi pomoze - nas klient kupil kavovar (je to hotel) v obstaravacej cene 45000,-. neviem ho vsak zaradit do spravnej skupiny na odpisovanie. uz som prelistovala celu JKP, kavovar som tam nenasla.... prosim poradte co s tym..:mee:
Priemyselný kávovar (reštaurácia, kaviareň):
KP 29.53.15 Pece pekárenské, neelektrické; sušiace stroje na sušenie poľnohospodárskych výrobkov, priemyselné stroje a prístroje na varenie alebo ohrievanie jedál, okrem prístrojov pre domácnosť
Z: Pece pekárenské a cukrárenské (neelektrické), potravinárske sušičky, zariadenia na pečenie a varenie - nie pre domácnosť
TZ: Vybavenie veľkokuchýň (reštaurácií) a kaviarní, sušiace stroje pre poľnohospodárske produkty
"Kancelársky" :) kávovar:
KP 29.71.24 Ostatné elektrotepelné prístroje
Z: Elektrické kanvice na varenie vody, prekvapkávače a kávovary, ohrievače fliaš pre dojčencov, opekače hrianok, elektrické ohrievače fliaš atď., fritézy

Obe zaradenia patria do 2. odpisovej skupiny (priemyselné položka 2-34 prílohy ZoDP a domáce kávovary položka 2-38)
Maxima25
24.01.08,17:14
DAKUJEM VAM VELMI PEKNE!!