Zuzana Boháčová
24.01.08,08:07
DObrý deň,
chcem Vás poprosiť o pomoc-
ako v oMEGE zaznačíte,keď v r.2007 nechcete odpisovať konkrétny dlhodobý majetok?
Ďakujem moc
KvetkaK
24.01.08,07:11
V evidencii dlhodobého majetku pri daňových odpisoch je možnosť "tento rok neodpisovať".
Zuzana Boháčová
24.01.08,07:35
V evidencii dlhodobého majetku pri daňových odpisoch je možnosť "tento rok neodpisovať".

ďakujem kvetka
a účtovné odpisy musím urobiť?
jess
24.01.08,20:01
...ja len doplním, že pri lizingovom majetku sa účtovné odpisy nedajú prerušiť...dá sa len to, že sa daňové neuplatnia ...
LubenaK
25.01.08,10:16
Účtovné odpisy sa musia urobiť a potom je tam rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktorý vstupuje ako pripočítateľná položka k daňovému základu.
Zuzana Boháčová
30.01.08,05:43
Účtovné odpisy sa musia urobiť a potom je tam rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktorý vstupuje ako pripočítateľná položka k daňovému základu.

mne tie účtovné odpisy nejdú začiarknuť krížikom tak ako keď si dám vypočítať daňové odpisy
takže som ich minulý rok robila podobne
máte aj Vy niekto taký problém alebo robím niečo zle?:confused:

hm.. takže keď v r.2007 neodpisujem
účtovať musím odpisy 551/082-551 ako pripočitateľnú položku správne?
ďakujem moc
sway
30.01.08,05:56
mne tie účtovné odpisy nejdú začiarknuť krížikom tak ako keď si dám vypočítať daňové odpisy
takže som ich minulý rok robila podobne
máte aj Vy niekto taký problém alebo robím niečo zle?:confused:

hm.. takže keď v r.2007 neodpisujem
účtovať musím odpisy 551/082-551 ako pripočitateľnú položku správne?
ďakujem moc

neviem či si to pochopila správne, ,účtovné odpisy sú preto účtovné, že ich zaúčtuješ, či si ich chceš uplatniť aj daňovo sa prejaví nie v účtovníctve, ale v Daňovom priznaní - rozdiel medzi účtovnými a daňovými v tvojom prípade pripočítateľná položka.
pozri tu sme také riešili:

http://www.porada.sk/597565-post4.html
tibor1000
12.03.12,08:50
Dobrý deň,prosím Vás,neviem aké máte skúsenosti s OMEGOU, ale ja som začiarkol "tento rok neuplatňovať daňové odpisy" - daňových odpisoch
a v účtovných odpisoch (UO=DO s prerusenim)
a ked si dam vytlacit uctovne odpisy podrobne, VOBEC VOBEC nemam uctovne odpisy zauctovane..
tak neviem treba ich douctovat rucne? ake s tym mate prosim Vas v OMEGE skusenosti..
vopred moc dakujem:mee:
sway
12.03.12,08:55
Dobrý deň,prosím Vás,neviem aké máte skúsenosti s OMEGOU, ale ja som začiarkol "tento rok neuplatňovať daňové odpisy" - daňových odpisoch
a v účtovných odpisoch (UO=DO s prerusenim)
a ked si dam vytlacit uctovne odpisy podrobne, VOBEC VOBEC nemam uctovne odpisy zauctovane..
tak neviem treba ich douctovat rucne? ake s tym mate prosim Vas v OMEGE skusenosti..
vopred moc dakujem:mee:


treba si spraviť uzávierku dlhodobého majetku - a SW sám zaúčtuje odpisy kuk na link - všetko k OMEGE : http://www.porada.sk/t1362-omega-zacinam.html#post2009711
tibor1000
12.03.12,13:23
treba si spraviť uzávierku dlhodobého majetku - a SW sám zaúčtuje odpisy kuk na link - všetko k OMEGE : http://www.porada.sk/t1362-omega-zacinam.html#post2009711

práveže mám uz uzávierku,a vobec sa to tam neprejavilo dokelu :mee:
tibor1000
16.03.12,09:43
Dobrý den prajem
no čiastočne som už tento problém vyriešil:
v účtovných odpisoch som mal začiarknuté UO=DO s prerušením
musel som odkliknut s prerušením
teraz mi účtovné odpisy síce uvádza ale myslím že zle:
program mi napíše iba 11 prvých odpisov (1-11/2011) a 12/2011 odmínusuje prých 11 odpisov
teda napr. je mesačný odpis 50 Eur
takže 1/2011 50 €, 2/2011 50 € atd.. a 12/2011 -550 € !!!!
myslíte že to takto môže byť??
podla mna by správne mali byť všetky účtovné odpisy rovnaké,teda aj v 12/2011 50 €

nestretli ste sa niekto s niečim podobnym v omege?
či to už natvrdo opraviť ručne alebo čo,fakt neviem :mee::mee:
marjankaj
16.03.12,10:00
Účtovné odpisy nemusia byť v každom mesiaci rovnaké. Malo by to byť v stanovené odpisovom pláne.
A ak nechceš účtovať o účtovných odpisoch, tak jediná cesta je vyradiť ten dlhodobý majetok. Najlepšie predajom.:cool:
tibor1000
16.03.12,15:25
Účtovné odpisy nemusia byť v každom mesiaci rovnaké. Malo by to byť v stanovené odpisovom pláne.
A ak nechceš účtovať o účtovných odpisoch, tak jediná cesta je vyradiť ten dlhodobý majetok. Najlepšie predajom.:cool:

joj vyradiť ho určite nechceme jedná sa hlavne o budovu (20 rokov ospisovania),a pripojky vody plynu atd
len v r.2011 nam vychadza velka strata preto nechceme učtovať
my mame stanovene rovnake mesačne odpisy,vacsinou len posledny decembrovy byva o nejake centy rozdielny
toto bude podla mna chyba v programe,že?
ved ked učtovne ho mesačne odpisujeme (bez ohladu že daňovo ho v r. 2011 neodpisujeme), tak by mal byť mesačný odpis každý mesiac,a nie v decembri mínusový
no hrôza.. :(:confused:
tibor1000
17.03.12,06:28
joj vyradiť ho určite nechceme jedná sa hlavne o budovu (20 rokov ospisovania),a pripojky vody plynu atd
len v r.2011 nam vychadza velka strata preto nechceme učtovať
my mame stanovene rovnake mesačne odpisy,vacsinou len posledny decembrovy byva o nejake centy rozdielny
toto bude podla mna chyba v programe,že?
ved ked učtovne ho mesačne odpisujeme (bez ohladu že daňovo ho v r. 2011 neodpisujeme), tak by mal byť mesačný odpis každý mesiac,a nie v decembri mínusový
no hrôza.. :(:confused:

posúvam PROSíííím :mee:
janka67
26.03.12,08:19
posúvam PROSíííím :mee:

ja to mám nastavené nasledovne:
dlhodobý majetok - účtovné odpisy ÚO = DO s posunom
daňové odpisy - mám označenú voľbu x prerušiť v aktuálnom roku

účtovné odpisy mám vypočítané správne, rovnaké čiastky 1 -12/2011
daňové odpisy 0
a mám ich správne prenesené do DP