janka.janka
24.01.08,09:01
Mili poradaci, chcela by som sa Vas opytat na Vase nazory:
momentalne mam firmu a mojim prijmom je odmena konatela, z ktorej sa plati ZP. SP si platim ako dobrovolny platitel. Moja situacia je docasna, ak najdem zaujimavu pracu tu alebo v zahranici, zamestnam sa.
Viem, ze dochodok sa vypocitava dost komplikovane, ale pochopila som, ze do uvahy sa berie priemer odvodov za urcity pocet rokov (15 myslim). Od minuleho roka si platim minimalne odvody a teraz rozmyslam, ci by nebolo lepsie prerusit a pokracovat s vyssimi odvodmi ked budem zamestnana, resp. ked sa rozhodnem platit viac v buducnosti. Mam totiz pocit, ze minimalnymi odvodmi si akurat tak znizujem vysku dochodku v buducnosti. Na dochodok si setrim pravidelne aj investovanim v podielovych fondoch.
Tak co si myslite, ze by bolo najlepsie urobit?
Myslim len na odvody tykajuce sa starobneho dochodku, urazove p., poistenie v nezamestnanosti a nemocenske planujem platit nadalej.
Dakujem Vam,
budem rada, ked sa podelite o svoje nazory
Jana Motyčková
24.01.08,13:52
V tomto konkrétnom prípade považujem platenie dôchodkového poistenia z minima za zbytočné.
janka.janka
24.01.08,14:42
dakujem, uz som myslela, ze nikoho tato tema nezaujima.. :rolleyes:
ajobs
24.01.08,22:23
Súhlasím s Jankou Motyčkovou, odvody na starobné poistenie v súčasnosti určite nie je výhodné platiť.
Najlepšie je sporiť mimo všetkých tzv. povinných systémov, a spoliehať sa na vlastné investovanie, prípadne ak máš veľa peňazí, tak si vybrať dobrého privátneho bankára.