dodosina
24.01.08,10:42
Dobrý deň na porade.Mám remeselnú živnosť na pomocné stavebné práce a zvaračské práce.V roku 2007 som fakturoval 6 faktúr za pomocné staveb.práce a 7 faktúr za zvaračské práce.Môžem si uplaniť na stavebné práce 60% paušálne výdavky a na zvaračské práce 40% pauš.výdavky alebo za všetky len 40% pauš.výdavky.Za odpoveď na môj prvý príspevok ďakujem.
dodosina
29.01.08,12:43
Stále čakám na odpoveď a nechodííí je mi biedne.
ZuzanaP
29.01.08,12:44
Na všetky len 40 %.
Zoltán Kovács
29.01.08,12:44
Dobrý deň na porade.Mám remeselnú živnosť na pomocné stavebné práce a zvaračské práce.V roku 2007 som fakturoval 6 faktúr za pomocné staveb.práce a 7 faktúr za zvaračské práce.Môžem si uplaniť na stavebné práce 60% paušálne výdavky a na zvaračské práce 40% pauš.výdavky alebo za všetky len 40% pauš.výdavky.Za odpoveď na môj prvý príspevok ďakujem.
Nakoľko pomocné stavebné práce nie sú remeselnou činnosťou, tak iba 40% paušálne výdavky si môžeš uplatniť.
Johanka
29.01.08,12:46
Kým si čakal a odpoveď neprichádzala, mohol si si trocha čítať
http://www.porada.sk/search.php?searchid=4783085 ;).
dodosina
29.01.08,14:02
Keď mám faktúry písané "zámočnícke a zvaračské práce" koľko porcent paušálnych výdavkov si môžem uplatniť?Ďakujem.
Zoltán Kovács
29.01.08,14:04
Keď mám faktúry písané "zámočnícke a zvaračské práce" koľko porcent paušálnych výdavkov si môžem uplatniť?Ďakujem.

Zámočníctvo je remeselná živnosť, teda 60% paušálnych nákladov sa môže uplatniť.
Muška
29.01.08,15:12
Dobrý deň na porade.Mám remeselnú živnosť na pomocné stavebné práce a zvaračské práce.V roku 2007 som fakturoval 6 faktúr za pomocné staveb.práce a 7 faktúr za zvaračské práce.Môžem si uplaniť na stavebné práce 60% paušálne výdavky a na zvaračské práce 40% pauš.výdavky alebo za všetky len 40% pauš.výdavky.Za odpoveď na môj prvý príspevok ďakujem.

Keď mám faktúry písané "zámočnícke a zvaračské práce" koľko porcent paušálnych výdavkov si môžem uplatniť?Ďakujem.
...tak čo máš vlastne napísané vo faktúrach???
.... z toho čo uvádzaš je iba "Zámočníctvo" - remeselná činnosť a popri tom ak budeš faktúrovať niečo iné, tak máš nárok iba na 40 % pauš.výdavky.

A máš v živnost. liste - "Zámočníctvo" - presne v takomto tvare???, Dokladoval si uvedené remeslo výučným listom, praxou?.....ak nie, tak nemáš povolenie na vykonávanie remeselnej činnosti, ale pravdepodobne máš voľnú živnosť /kde je jasných 40 % /