Remusus
24.01.08,11:00
Ahoj:-)
Skúsi mi niekto poradiť?

Máme nejaké stariny v majetku. Už sú dávno odpísané, ale figurujú v majetku spoločnosti. A teraz mám dve otázky:

1. ak nejaký majetok mi zoberie iná firma (zaoberajúca sa vypoctovou technikou) a da mi doklad o likvidacii, tak nepodlieha nič DPH a dani z príjmov? (Nenašla som výnimku v zakone, ale pre istotu sa opýtam)

2. ak mám taký majetok, ktorý je síce už roky plne odpísaný, ale aj naďalej ho používame (napr. účtovný systém, alebo vlhkomer), tak ho mám vyradiť z majetku?

Vďaka vopred za pomoc.
Zoltán Kovács
24.01.08,11:15
Ahoj:-)
Skúsi mi niekto poradiť?

Máme nejaké stariny v majetku. Už sú dávno odpísané, ale figurujú v majetku spoločnosti. A teraz mám dve otázky:

1. ak nejaký majetok mi zoberie iná firma (zaoberajúca sa vypoctovou technikou) a da mi doklad o likvidacii, tak nepodlieha nič DPH a dani z príjmov? (Nenašla som výnimku v zakone, ale pre istotu sa opýtam) Nepodlieha to DPH, a na základe toho potvrdenia vyradíš ten majetok.

2. ak mám taký majetok, ktorý je síce už roky plne odpísaný, ale aj naďalej ho používame (napr. účtovný systém, alebo vlhkomer), tak ho mám vyradiť z majetku? Aj keď majetok je odpísaný, ale ešte stále sa používa tak sa nevyraďuje. Takýto majetok máš v evidencii v nulovej hodnote.

Vďaka vopred za pomoc.

...............................
Remusus
24.01.08,11:52
Super....ďakujem za pomoc:-)

Už som to spomínala asi, ale na jednom školení odznelo, že v majektu má byť len to, čo sa odpisuje.
Vďaka smith ešte raz.