vlastula1
24.01.08,12:35
Prosím o radu, poskytli sme služba u nás pre CZ platcu DPH, fa mám vystaviť s našou DPH?:confused:
vlastula1
24.01.08,12:25
Prosím, poradte mi.:mee:
vlastula1
24.01.08,16:24
Prosím, potrebujem ukončiť DPH, poradte mi......:mee::mee::mee:
Fair Jobs
24.01.08,16:37
O aky typ sluzby islo ?
betka
24.01.08,16:40
Radi by sme pomohli, ale nevieme o akú lužbu ide.

Pre určenie miesta platia rôzne pravidlá:
- miestom dodania je miesto, kde má dodavateľ svoje sídlo: napr. reštauračné služby, ubytovacie, kadernícke, upratovacie, veterinárne...(15/1)
- služby, kt. sa vzťahujú k nehnuteľnosti: stavebné práce, opravy projektové práce.....-je miestom dodanie, kde sa nehnuteľnosť nachádza (15/2)
- prepravné služby(15/3)+ výnimky zo zákona
- miesto dodania pri kultúrnych, umeleckých, športových....(15/4)
- pri určení miesta dodania ocenenia hnut.HM a prác-miestom dodania je miesto, kde sa služby fyzicky vykonávajú (opravy, montáž tovaru, spracovanie, úprava, zdokonalenie....). Tu však platí výnimka, ak sa vykonávajú pre zákazníka, kt. je identifik. pre daň v inom ČŠ, je miestom dodania služby odľa par. 16/7

Možností je veľa, ale málo info...
jessica
24.01.08,16:46
Prosím, potrebujem ukončiť DPH, poradte mi......:mee::mee::mee:

Pozri §15 zákona o DPH. Neviem o akú službu ide.
Ak je podľa §15 ods. 8 tak je miestom dodania ČR a je bez DPH, ak nie tak je miestom dodania tuzemsko a dávaš DPH.
vlastula1
24.01.08,19:56
Miestom dodania služby je tuzemsko jedná sa o uskladnenie tovaru.
vlastula1
24.01.08,20:01
Asi to bude bez DPH, podľa par.16 odst.3?
4326
25.06.08,11:16
Otváram opäť túto tému. Mám ten istý problém, ale nie som si istá tým par. 16 odst.3. Vyrobili sme výrobky, ktoré boli faktúrované do iného členského štátu. Zatiaľ si ich však odberateľ neprevzal
a my mu poskytujeme skladovanie týchto výrobkov. Podľa môjho názoru by to malo byť u nás zdanené. Pridá niekto svoj názor?
Vladimír Ozimý
25.06.08,12:54
Otváram opäť túto tému. Mám ten istý problém, ale nie som si istá tým par. 16 odst.3. Vyrobili sme výrobky, ktoré boli faktúrované do iného členského štátu. Zatiaľ si ich však odberateľ neprevzal
a my mu poskytujeme skladovanie týchto výrobkov. Podľa môjho názoru by to malo byť u nás zdanené. Pridá niekto svoj názor?

§ 16 ods. 3 hovorí o doplnkových službách pri preprave. T.j. to skladovanie by muselo byť len v prípade ak by išlo o preklad tovaru alebo niečo také. Ja sa prikláňam k vášmu názoru že to treba zaťažiť DPH.
4326
25.06.08,14:15
Po preštudovaní som zistila, čo ste mi napísali. Takže kedže ide o bežné uskladnenie pre nedostatok miesta u odberateľa, tak je potrebné to zdaniť. Ďakujem