Laura1
13.03.05,18:05
Poraďte mi, ako mám zaúčtovať náklad, dodávateľ mi dal len dodací list a príjmový doklad.( Je to malá položka, len 2000,- Sk režijný náklad )
Môžem jednoducho zaúčtovať výdaj z hotovostenej pokladne a priložiť dodací list s PD?
Ďakujem.
ondrejvla
13.03.05,17:37
Poraďte mi, ako mám zaúčtovať náklad, dodávateľ mi dal len dodací list a príjmový doklad.( Je to malá položka, len 2000,- Sk režijný náklad )
Môžem jednoducho zaúčtovať výdaj z hotovostenej pokladne a priložiť dodací list s PD?
Ďakujem.Laura, ak máš aj doklad z reg.pokladne tak áno, inak nie. Daňový doklad musí spĺňať svoje náležitosti.
Vladimír Ozimý
13.03.05,18:32
Ved kde je napísané že dodací list ich nesplňa. Pokiaľ ma naležitosti účtovného dokladu tak v pohode...
ondrejvla
13.03.05,18:35
Ved kde je napísané že dodací list ich nesplňa. Pokiaľ ma naležitosti účtovného dokladu tak v pohode...
Samozrejme áno, ale musel by to byť daňový doklad, tzn.musí mať svoje číslo, ako napr. na faktúre alebo doklade s ERP. Neuvedomila som si, že aj takéto doklady vystavujú niektorí dodávatelia.
DANIELAš
13.03.05,18:36
Najlepsie by bolo zavolat tomu dodavatelovi a pytat si fakturu,

ale inac ak je doklad z registracnej kassy tak aj to staci, a samozrejme musi mat vsetky nalezitosti
lenkak
13.03.05,19:00
Záleži od údajov čo všetko máš napísané na dodacom liste a najlepšie by volo keby k tmu bol doklad z ERP poprípade na dodacom liste aj vypísaná potvrdenka o platbe. + PPD.
Laura1
14.03.05,15:43
Dodací list je očíslovaný, sú vyznačené dáta: IČO,DIČ. PD je vystavený ručne. Je to podnikateľ remeselník, ktorý nie je na papierovanie, nechcem ho otravovať znovu kvôli faktúre.