Emma
13.03.05,19:01
Prosím o radu:ako mám zaúčtovať výber vlastného vkladu podnikateľa?Vklad podnikateľa som dávala ako príjem neovp.ZD, ale neviem ako dať výber tohto vkladu na konci roka.Nie je to predsa osobná spotreba,ktorá je výdavkom ovpl.ZD?Ak som to dala v Alfe ako výdaj neovp.ZD ,tak mi to navýšilo daňový základ.Už mi to asi nemyslí,prosím preto o odpoveď.Prezrela som ostatné Porady,ale tam sa to rieši ako osobná spotreba.
ondrejvla
13.03.05,18:04
Prosím o radu:ako mám zaúčtovať výber vlastného vkladu podnikateľa?Vklad podnikateľa som dávala ako príjem neovp.ZD, ale neviem ako dať výber tohto vkladu na konci roka.Nie je to predsa osobná spotreba,ktorá je výdavkom ovpl.ZD?Ak som to dala v Alfe ako výdaj neovp.ZD ,tak mi to navýšilo daňový základ.Už mi to asi nemyslí,prosím preto o odpoveď.Prezrela som ostatné Porady,ale tam sa to rieši ako osobná spotreba.
Emma, pravdepodobne myslíš FO účtujúcu v podvojnom účtovníctve, na VPD zaúčtuj 491/211/anal., ak je to v JÚ tak len na osobnú spotrebu.
A osobná spotreba nie je výdavok ovplyňujúci ZD!
lenkak
13.03.05,18:11
Pri výdavkoch neovplyvňujúcich základ dane si môžeš spraviť analytiku v PU napr. vrátenie osobného vkladu, aj v JU si môžeš v denníku pri výdavkoch NZD zadať nový názov.Malo by sa to dať spraviť aj v Alfe.
Mikolajova
08.07.05,08:30
Chcela by som sa opytat ci osobne vkady a vybery sa musia vyrovnat v roku alebo moze sa napr. vklad preniest aj do druheho roku. Dakujem
Valika
08.07.05,08:47
Nie je tam žiadne čas.obmedzenie.
juko
08.07.05,09:50
Ak sa jedná o FO, tak jeho vklady a výbery v hotovosti či už z BU alebo z pokladne si môže robiť kedy chce a v akejkoľvek výške, nakoľko mu to neovplyvňuje daňový základ.