mariana11
24.01.08,15:10
Chcem sa spýtať aké marže sa zvýknú vykazovať v pohostinstvách , aby to bolo pre daňovú kontrolu postačujúce? Robim jednu firmu ktorá ma aj pohostinstvo a vyšla mi marža 21%. Vidí sa mi to málo.Okrem toho náklady na prevádzku pohostinstva sú asi 4krát vyššie ako vykázaná marža. Prešlo by také niečo kontrolou? Pritom skutočnú maržu majú asi 90%
Braňo
24.01.08,14:30
Čo tvorí rozdiel medzi skutočnou a Tebou vypočítanou? Neoficiálny príjem mimo pokladne? :rolleyes:
mariana11
24.01.08,14:31
Čo tvorí rozdiel medzi skutočnou a Tebou vypočítanou? Neoficiálny príjem mimo pokladne? :rolleyes:
ano
Braňo
24.01.08,14:34
Tak potom je ťažké radiť, keď skutočný predaj nie je odzrkadlený v účtovníctve.
mariana11
24.01.08,14:34
ano
mariana11
24.01.08,14:37
urobili by sme to navyšenim zásob. Ale prave preto som chcela vediet to percento marže v pohostinstvach.
Braňo
24.01.08,14:47
Iba pripomínam, že musí sedieť s vykazovaným stavom colnému úradu.
Zita5
24.01.08,14:52
Chcem sa spýtať aké marže sa zvýknú vykazovať v pohostinstvách , aby to bolo pre daňovú kontrolu postačujúce? Robim jednu firmu ktorá ma aj pohostinstvo a vyšla mi marža 21%. Vidí sa mi to málo.Okrem toho náklady na prevádzku pohostinstva sú asi 4krát vyššie ako vykázaná marža. Prešlo by také niečo kontrolou? Pritom skutočnú maržu majú asi 90%

Stávajú sa prípady , že ak sa nízka marža daňovej kontrole nepozdáva , tak dodatočne dodania pri kontrole .Nakoniec majú s tým čím ďalej tým väčšie skúsenosti .Jedine uvedený záver kontroly možno podnikateľa presvedčí o tom , že niečo robí nesprávne .
mariana11
24.01.08,15:03
Iba pripomínam, že musí sedieť s vykazovaným stavom colnému úradu.

Ano to viem. Išlo by by ostatný tovat. Ale dakujem za upozornenie
mariana11
24.01.08,15:08
Stávajú sa prípady , že ak sa nízka marža daňovej kontrole nepozdáva , tak dodatočne dodania pri kontrole .Nakoniec majú s tým čím ďalej tým väčšie skúsenosti .Jedine uvedený záver kontroly možno podnikateľa presvedčí o tom , že niečo robí nesprávne .

Ved prave to riešim aby sa im nevidela mala marža. A prave teraz som si od jedneho podnikatela dozvedela aku maržu si dáva on. Je to 100 %. Ja ked som este na zaciatku minuleho roka upozorňovala, ze ze vykazujú nízky predaj,tak tomu nevenovali pozornost.
Braňo
24.01.08,18:13
áno, súhlasím s maržou 80-90%. je reálna.