Saskia Ulicna
24.01.08,16:05
Podnikateľ vystavil fakturu za reklamné služby do ČR uviedol iba základ dane, DPH nula. Premietne sa táto faktúra v priznamí DPH v riadku 13,14,15 alebo niekde inde? Je potrebný aj súhrný výkaz? Ďakujem.
alušik
25.01.08,12:43
Faktúra sa nikde v tlačive DPH neprejaví, nakoľko k dodaniu služby dochádza na území ČR. Tam sa česká firma samozdaní. Keďže ide o dodanie služby, súhrnný výkaz sa nerobí. Ten je potrebné vyhotoviť len v prípade dodania tovaru.
katka.hesskova
30.01.08,11:38
co v pripade ze je fa vystavena slov. firmou na reklamne sluzby do britanie, kde britska firma nie je platcom DPH.
uvadza sa DHP alebo nie.

podla mna nie, nakolko je to oslobodenie podla par. 15 ods.8 a) a miesto dodania je tuzemsko, cize nespada pod predmet zakona o DPH, ale prosim o potvrdenie, resp. vyvratenie mojho tvrdenia.
velmi pekne dakujem.

je to surne, kamaratka ma poziadala o odpoved a v pripade ze je to tak ako si myslim jedna firma bude mat dost problem, lebo vystavovala s DPH.
Daniel99
30.01.08,17:33
Zdravim poradakov,
neviem kam to umiestnit a tak to skusim sem - mozno mi niekto pomôze. Nasa firma je platcom DPH a fakturuje prepravu ceskemu sprostredkovatelovi za vykonanu prepravu z CZ na SK,. Moja otazka znie: mame fakturovat bez DPH a ak ano ma to byt na danovom priznani. Cesky sprostr. je platcom DPH len v CZ.



Dakujem za odpoved.
Zoltán Kovács
30.01.08,18:15
Monika Kováčová
30.01.08,18:57
Zdravim poradakov,
neviem kam to umiestnit a tak to skusim sem - mozno mi niekto pomôze. Nasa firma je platcom DPH a fakturuje prepravu ceskemu sprostredkovatelovi za vykonanu prepravu z CZ na SK,. Moja otazka znie: mame fakturovat bez DPH a ak ano ma to byt na danovom priznani. Cesky sprostr. je platcom DPH len v CZ.



Dakujem za odpoved.

Pokiaľ je odberateľ prepravy identifikovaný pre daň v IČŠ tak miesto dodania je IČŠ pod ktorým prepravu objednal. T.j. fakturuješ bez DPH.
Monika Kováčová
30.01.08,19:00
co v pripade ze je fa vystavena slov. firmou na reklamne sluzby do britanie, kde britska firma nie je platcom DPH.
uvadza sa DHP alebo nie.

podla mna nie, nakolko je to oslobodenie podla par. 15 ods.8 a) a miesto dodania je tuzemsko, cize nespada pod predmet zakona o DPH, ale prosim o potvrdenie, resp. vyvratenie mojho tvrdenia.
velmi pekne dakujem.

je to surne, kamaratka ma poziadala o odpoved a v pripade ze je to tak ako si myslim jedna firma bude mat dost problem, lebo vystavovala s DPH.

reklamné služby, postupuješ podľa § 15 odst. 7,8
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

T.j. fakturuješ bez DPH.