martina1981
13.03.05,18:46
Kamarátka je zamestnaná u dvoch zamestnávateľov 3 roky. U jedného na TPP a u druhého na 1/4 PP (tuším 40 hod. mesačne) a počas roka 2004 ešte na 4 mesiace pracovala na dohodu pre tretiu firmu a ku koncu roka jej bola vyplatená odmena za prácu (nejakých trapných 3000 Sk - za testovanie krému, bola jej z toho strhnutá daň vo výške cca 700 Sk). Minulý rok podala danové priznanie za rok 2003 (vtedy pracovala iba pre tých dvoch).
Musí podať danové priznanie aj tento rok? Čítala, že ak ho podala minulý rok, tento rok ho podávať nemusí. A nevadí ak v roku 2004 pracovala ešte pre niekoho tretieho? Od každého zamestnávateľa dostala ročné zúčtovanie, keď si ho vyrátala vyšiel jej nedoplatok 17 Sk. Teraz nevie, či jej stačí že má tie ročné zúčtovania alebo si musí podať aj DP. Ďakujeme, ale nevyznáme sa v tom :)
lenkak
13.03.05,17:55
Buď si sama podá daňové priznanie a rtam si sčíta všetky tie príjmy a vypočíta si daň, alebo si dá spraviť Ročné zúčtovanie dane jednému zo zamestnávateľov, ale to mala požiadať do 14.02.05. Otázka: Aj od zamestnávateľa s ktorým mala dohodu dsostala RZD? To sa mi nepozdáva, že od každého dostala RZD. Skôr by som povedala že len potvrdenie o zrazených preddavkoch. Poprípade sa ešte môže dohodnúť s jedným zamestnávateľom, aby jej on so všetkých týchto príjmov spravil RZD. A preplatok jej vysporiadal v nasledujúcej výplate. Ale ak má len všetky RZD a nie jedno RZD kde má zahrnuté všetky príjmy musí si podať DP sama.
martina1981
13.03.05,18:18
Od každého dostala potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch ... a o zrazených preddavkoch na daň ... takže to nestačí? Musí si podať sama danové priznanie? Nie je to nič hrozného, ale ešte sa opýtam pre istotu, ako ma zaplatiť ten nedoplatok. A je jedno ak pracovala pre 3 zamestnávateľov, aj tak si môže čiastkový základ dane znížiť iba raz sumou 80832 Sk? Blbé otázky, ale fakt nevieme...
rene
13.03.05,18:34
Ak má potvrdenia o zdaniteľnej mzde, musí si podať daňové priznanie sama, kde všetky potrebné sumy nasčíta. Nedoplatok môže zaplatiť poštovou poukážkou, alebo bankovým prevodom,nech si vypýta pri podávaní priznania na DÚ číslo účtu, konštantný a variabilný symbol.
Môže mať aj 20-tich zamestnávateľov, nezdaniteľná čiastka je len jedna, teda 80.832,-Sk za rok 2004.
lenkak
13.03.05,18:46
Presne tak ako píše Rene, musí si sama na základe tých potvrdení spraviť DP typu A, odpočiteteľná položka 80832, a všetky tieto potvrdenia - kópie priloží k DP.
ondrejvla
13.03.05,20:56
Presne tak ako píše Rene, musí si sama na základe tých potvrdení spraviť DP typu A, odpočiteteľná položka 80832, a všetky tieto potvrdenia - kópie priloží k DP.Presne tak, ako píše Lenka a Rene
martina1981
14.03.05,17:32
Dakujem za odpovede, len sa chcela uistiť. A ak chce darovať 2 % z dane, je tam také kolonka nato, kde to vypíše,ale kto tie peniaze tam pošle? Stačí ak to tam vyplní komu ich chce dať a "danovaci sa o to postarajú" a zamestnávateľovi o tom netreba ani hovoriť, alebo práveže to treba povedať jednému zo zamestnávateľov?
lenkak
14.03.05,19:47
Stačí to zapísať do daňového priznania, ale musíš si vybrať iba tú organizáciu, ktorá je prihlásená a zoznam týchto organizácii si skús vyhľadať tu na Porade. Bol tu prikladaný. Nakoľko si sama podávaš DP nemusíš o tom nikomu povedať.
mv66
18.03.05,20:35
Ak ma moj klient doplatit 3 koruny, to vazne musi? nebudu naklady na platbu a pripisanie tejto cifry na ich ucet vyssie?
ale neprekvapilo by ma to, minule nam poslali list, ze mame doplatit 5,- a bola na nom znamka 9,-
Zombor
18.03.05,20:50
To vies, efektivnost nadovsetko. Aj nedoplatok 1 Sk sa musi doplatit. Zas musi ako musi, nech mi z tej 1 Sk vyrubia penale :)
mv66
19.03.05,20:44
Uz mi na to kamoska poslala odpoved, mala doplatit 20,- vykaslala sa na to. Prisiel jej exekucny prikaz na 46,-, teda skor len nejaka hrozba (uz si to nepamata a nezalozila si to), lebo keby nastupil exekutor, musela by hradit i jeho trovy.
Zhrnutie, ak mate preplatok 99,- nic nedostanete. Ak nedoplatok 1,- zaplatit musite.
Majka
19.03.05,20:45
ano tak ako pises. ja doplacam 12,- Sk
pred 2r. mi mali vratit 65 ale do 100,- sk sa nevracaia
Zombor
21.03.05,20:15
Vratit ti ten preplatok nevratia ale to neznamena ze zanikne. V dalsom obdobi staci zaplatit menej o sumu preplatku. Mozno sa to danovakom pacit nebude ale kazdy sud by rozhodol v ich neprospech.