Fair Jobs
24.01.08,15:53
AHoj poradaci.

Mam otazku..
Firma vykonavala zvaracske prace na Slovensku, ktore boli dodane do EU - cize miestom dodania je EU. Je mi jasne, ze faktura bude bez DPH ale ako mam oznacit clenenie DPH. Mam tam dat nezahrnovat do priznania DPH, kedze su tam len moznosti tykajuce sa tuzemska a pokial sa tykaju EU tak len tovaru a nie sluzieb ? Pracujem v POHODE.
Katarína Cigánová
24.01.08,14:59
AHoj poradaci.

Mam otazku..
Firma vykonavala zvaracske prace na Slovensku, ktore boli dodane do EU - cize miestom dodania je EU. Je mi jasne, ze faktura bude bez DPH ale ako mam oznacit clenenie DPH. Mam tam dat nezahrnovat do priznania DPH, kedze su tam len moznosti tykajuce sa tuzemska a pokial sa tykaju EU tak len tovaru a nie sluzieb ? Pracujem v POHODE.

Ja ti síce nepomožem s pohodou - neučtujem v nej , ale tvoja otázka ma zaskočila . mám za to , že práce tohto typu - zváranie - môže byť uskutočnené niekde : bud na Slovensku , alebo inde - v EU , Práca sa proste nedá vyviesť . Ak sa mýlim oprav ma.
Ak ste zvárali na Sloívensku , tak miesto ZP je na Slovensku - zdaniť 19% DPH , ak ste zvárali v čechách - miesto ZP je mimo územia SR - nezdanuješ .
Fair Jobs
24.01.08,15:03
Odberatel bol ale talianska firma a zvaracske prace boli sice vykonane v SR, ale produkt bol nasledne vyvezeny a skompletizovany v IT.