lubica_02
24.01.08,20:17
Prosím Vás o názor , ak príde k zmene správcu domu, je pôvodný správca v zmysle zákona 182/1993 uložiť finančné prostriedky na nové účty domu najneskôr do prvého dňa mesiaca po ukončení svojej činnosti v dome. Týka sa toto aj účtu za plnenia alebo len FO.
ďakujem.
peton
25.01.08,04:30
Aj, aj. Nie som si tym celkom isty, ale na tuto odpoved ma nabada §8a ods. 3 druha veta:

"Ak spravca najneskor v den skoncenia spravy neprevedie zostatok financnych prostriedkov na ucte domu v banke na ucet zalozeny novym spravcom alebo spolocenstvom, je povinny zaplatit na ucet domu zalozeny novym spravcom alebo spolocenstvu uroky z omeskania."

Tiez ma o tom presviedca §7d - prosim nahliadni do zakona. :-)
ivangabris
25.01.08,08:37
no my sme menili spravcu dva razy ale ucet bol vzdy nas! Prvy spravca mal len urcite pravo na splnomocnenie. A teraz nas novy spravca tiez nebude nic na nasom ucte robit. Mne chodia domov faktury na energie a ostatne veci, ja to zaplatim a dam uctovicke. Novy spravca bude len na to aby ma informoval, kedy aku reviziu urobit. Koho kam objednat aby urobil reviziu. atd..
lubica_02
25.01.08,11:30
Ďakujem,že Ste obetovali svoj čas, zaujímam sa o to z dôvodu vyúčtovania za r. 2007, od 1.2.07 budem spravovať dom, pôvodný správca mi dá na účet domu všetky zostávajúce prostriedky za plnenia a ja budem musie ť urobiť vyúčtovanie za ÚK a dodávku TÚV. Preto ma zaujíma či je tento postup taký ako má byť .
lubica_02
25.01.08,19:24
no my sme menili spravcu dva razy ale ucet bol vzdy nas! Prvy spravca mal len urcite pravo na splnomocnenie. A teraz nas novy spravca tiez nebude nic na nasom ucte robit. Mne chodia domov faktury na energie a ostatne veci, ja to zaplatim a dam uctovicke. Novy spravca bude len na to aby ma informoval, kedy aku reviziu urobit. Koho kam objednat aby urobil reviziu. atd..
Neviem,ale načo potom máte správcu, veď revízie si ustrážite aj sami, tak načo platiť správcu a aj účtovníčku.
Halli
26.01.08,12:52
Aj, aj. Nie som si tym celkom isty, ale na tuto odpoved ma nabada §8a ods. 3 druha veta:

"Ak spravca najneskor v den skoncenia spravy neprevedie zostatok financnych prostriedkov na ucte domu v banke na ucet zalozeny novym spravcom alebo spolocenstvom, je povinny zaplatit na ucet domu zalozeny novym spravcom alebo spolocenstvu uroky z omeskania."

Tiez ma o tom presviedca §7d - prosim nahliadni do zakona. :-)

Ľubka predošlý správca by ti mal odovzdať finančný protokol o odovzdaní a prevzatí bytového domu. Tam by mal byt vyčíslený :
1/stav fondov- v dome ,prip. po vchdooch
2/stav platieb za uhrady spojené s užívaním bytu
3/ vyúčtovanie služieb spojených za obdobie od...do...
závazky a pohľadávky.
Čo sa týka prevodu zostávajúcich financií myslím, že to v zákonom stanovenom termíne nestihnú, ale to sa dá pochopiť a dohodnúť sa. Keď majú záujem to poriadne urobiť je lepšia dohoda ako sa naťahovať o zákonné lehoty. Aj tebe sa raz može stať, že to budeš musieť urobiť a tak ti padne vhod dohoda. Peniaze ktoré po predošlom správcovi pribudnú na účet /ak teda nejaké budú;)/ sa zídu vždy.
lubica_02
26.01.08,15:00
Áno Slávka takto by to malo byť, len predchádzajúci správca - čo je mesto robí problém, teda žiadna dohoda,žiadne vyúčtovanie za obdobie od do,ale pošlú peniaze na nové účty a všetko teplo a TÚV nech rozúčtuje nový správca. Vo všetkom s Tebou súhlasím, ja chápem, že peniaze nemusia prísť na účet 1.2., ale nepáči sa mi postup pri rozúčtovaní, ja som faktúry neuhrádzala a nezodpovedám za ich správnosť.
Halli
26.01.08,16:50
Áno Slávka takto by to malo byť, len predchádzajúci správca - čo je mesto robí problém, teda žiadna dohoda,žiadne vyúčtovanie za obdobie od do,ale pošlú peniaze na nové účty a všetko teplo a TÚV nech rozúčtuje nový správca. Vo všetkom s Tebou súhlasím, ja chápem, že peniaze nemusia prísť na účet 1.2., ale nepáči sa mi postup pri rozúčtovaní, ja som faktúry neuhrádzala a nezodpovedám za ich správnosť.
Tak to je horšie, ja som zatial nemala s tým problémy ani v jednom prípade...nuž ťahat inou cestou a zakonnými sposobmi je dosť zdlhavé a neefektivne. Prajem ti aby si to vyriešila v prospech všetkých ktorým to patrí.
lubica_02
26.01.08,18:43
Ďakujem za podporu aj za čas, ktorý si obetovala, dám vedieť ako to dopadlo.
Prajem všetko dobré.