maxima
13.03.05,22:52
Zdravím všetkých, som na " Vašej " stránke po prvýkrát, potrebujem poradiť: stala som sa platcom DPH a neviem akú cenu benzínu môžem zadať do knihy jázd, cena za liter bez či s DPH? Knihu robím v Alfe. Ď. za pomoc.
Manual
14.03.05,05:44
Zdravím všetkých, som na " Vašej " stránke po prvýkrát, potrebujem poradiť: stala som sa platcom DPH a neviem akú cenu benzínu môžem zadať do knihy jázd, cena za liter bez či s DPH? Knihu robím v Alfe. Ď. za pomoc.maxima, záleží či máš auto v majetku firmy alebo súkromné používaš pre firmu. Ak je to firemné auto, tak tam dávaš cenu PHM aj s DPH dáš to do réžie a v DP DPH si to uplatníš.
Pekný deň želám...
maxima
14.03.05,12:35
Ďakujem veľmi pekne, prajem krásny deň!!!
Zita5
14.03.05,12:41
No podľa mňa cena PHM do knihy jázd sa uvádza bez DPH .
Julča
14.03.05,12:50
Ja si myslím, že ak si plátcom DPH a máš firemné auto , tak dávaš cenu bez DPH.
Manual
14.03.05,16:04
No podľa mňa cena PHM do knihy jázd sa uvádza bez DPH .Zitka, Julča, keď kúpim benzín za 119,- Sk s DPH, tak ako ho zaúčtujete pri firemnom aute ? DZ 100 = VOD = réžia a 19 = DPH a tú si uplatnim v DP DPH. Alebo inak to robíte ?
Pekný večer želám...
slnko
14.03.05,17:54
Zitka, Julča, keď kúpim benzín za 119,- Sk s DPH, tak ako ho zaúčtujete pri firemnom aute ? DZ 100 = VOD = réžia a 19 = DPH a tú si uplatnim v DP DPH. Alebo inak to robíte ?
Pekný večer želám...Ak som platiteľ DPH, tak ja tiež v knihe jázd bez DPH. Lebo v prevádzkovej réžii mám iba tých 100,- Sk (mám na to vytvorenú aj samostatnú analytiku v PD) a potom knihu jázd - čerpanie porovnávam sa touto analytikou a musí to sedieť. Takže v knihe jázd by som tiež mala vykázať 100,- Sk.
Nebola by veľká chyba, keby som aj zadávala cenu s DPH, ale potom pri kontrole knihy jázd s PD by som musela výslednú sumu čerpania najprv očistiť od DPH. A to sa mi zdá zložitejšie.
Pekný večerhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Zita5
15.03.05,06:45
Zitka, Julča, keď kúpim benzín za 119,- Sk s DPH, tak ako ho zaúčtujete pri firemnom aute ? DZ 100 = VOD = réžia a 19 = DPH a tú si uplatnim v DP DPH. Alebo inak to robíte ?
Pekný večer želám...



119,- VPD =VOZD/prevádzková réžia s členením PHM/
19,- Sk ´= VNZD / DPH /

Ak porovnáš nákup PHM v knihe jázd so sumou v prevádzkovej réžii / já to mám členené na PHM / tak Ti to musí sedieť .