Najka
25.01.08,08:02
Ahojte, SZČO pracuje celý rok 100km od svojho bydliska. Za každý mesiac mi doložil hotelovú faktúru za ubytovanie, resp. bločik z reg.pokladne. Sumy na týchto dokladoch sú rôzne, niekedy je to dvojnásobná suma, akoby tam boli ubytovaní dvaja. Môžem mu to dať všetko do nákladov a musím k týmto blokom za ubytovanie robiť cesťák. (stravné si nebude uplatňovať)
Najka
25.01.08,07:48
posúvam...
Johanka
25.01.08,07:51
Ahojte, SZČO pracuje celý rok 100km od svojho bydliska. Za každý mesiac mi doložil hotelovú faktúru za ubytovanie, resp. bločik z reg.pokladne. Sumy na týchto dokladoch sú rôzne, niekedy je to dvojnásobná suma, akoby tam boli ubytovaní dvaja. Môžem mu to dať všetko do nákladov a musím k týmto blokom za ubytovanie robiť cesťák. (stravné si nebude uplatňovať)
Toto je otázka pre konkrétneho živnostníka ...on musí povedať, či je to suma za dvoch ;).
Zita5
25.01.08,07:55
Ahojte, SZČO pracuje celý rok 100km od svojho bydliska. Za každý mesiac mi doložil hotelovú faktúru za ubytovanie, resp. bločik z reg.pokladne. Sumy na týchto dokladoch sú rôzne, niekedy je to dvojnásobná suma, akoby tam boli ubytovaní dvaja. Môžem mu to dať všetko do nákladov a musím k týmto blokom za ubytovanie robiť cesťák. (stravné si nebude uplatňovať)

Aj napriek tomu , že stravné si neuplatňuje , je to pracovná cesta , ktorú vyučtujete cez Cestovný príkaz .

Či do výdavkov dať , alebo nedať .......nedá sa posúdiť, tu súhlasím s Johankou .Podnikateľ musí vedieť , za koľko osôb v skutočnosti platil a nesie plnú zodpovednosť za konkrétny výdavok .
Najka
25.01.08,07:58
Takže vyplním len prvú stranu cest.príkazu, a na druhú do iných výdavkov dám sumu za ubytovanie a to je všetko?
Najka
26.01.11,14:55
posúvam...