bimbak
25.01.08,08:32
Dobry den, na prikaz vedenia z Ciech sme boli nuteni zaradit budovy, ktore do konca roka 2007 boli neskolaudovane a dokonca aj ich odpisovat, na co sme ich samozrejme upozornovali, ze je to nespravne. Konecne im to doslo, ze to tak nemoze byt, tak to chcem opravit pomocou uctu 553. Len teraz neviem, ci mam vratit spat zaradenie a tuto budovu mat na ucte 042, alebo ju mozem nechat na ucte 021. Rezervu by som vytvoril vo vyske tych odpisov, ktore som uz zauctoval, akurat by som to preuctoval z 551/081 na 553/094. Aky mate na dany problem nazor? Dakujem velmi pekne, v budove sa normalne pracuje, je tu vyroba, len prebiehaju nejake upravy fasady a zateplovania, preto nie je kolaudacne rozhodnutie.
betka
27.01.08,18:58
Budovu by som viedla na účte O42. Pokiaľ nie je skolaudovaná. Zaradiť do používania môžem na základe kol. rozhodnutia, a povolení ....

Podnikať v neskolaud. budove, stojí možno pred nejakými pokutami, vybavte si na obci aspoň nejaké predčasné užívanie stavby, aby ste nemali zbytočné problémy
Ninna
27.01.08,19:11
Dobry den, na prikaz vedenia z Ciech sme boli nuteni zaradit budovy, ktore do konca roka 2007 boli neskolaudovane a dokonca aj ich odpisovat, na co sme ich samozrejme upozornovali, ze je to nespravne. Konecne im to doslo, ze to tak nemoze byt, tak to chcem opravit pomocou uctu 553. Len teraz neviem, ci mam vratit spat zaradenie a tuto budovu mat na ucte 042, alebo ju mozem nechat na ucte 021. Rezervu by som vytvoril vo vyske tych odpisov, ktore som uz zauctoval, akurat by som to preuctoval z 551/081 na 553/094. Aky mate na dany problem nazor? Dakujem velmi pekne, v budove sa normalne pracuje, je tu vyroba, len prebiehaju nejake upravy fasady a zateplovania, preto nie je kolaudacne rozhodnutie.
mimotemyTak pracovať v neskolaudovanej budove s rizikom. Pokiaľ sa to nedozvedia na stavebnom úrade. V prípade úrazu pracovnému ste samozrejme za všetko zodpovedny vy lebo ste nezabezpečili prevadzku - bezpečnu. Ku kolaudácii sa v prevádzkach výrobných prizýva aj inšpektorát práce, ktorý sa Vás bude pýtať prečo pracujete bez povolenia. Treba to rýchlo skolaudovať aj počas zateplenia...;)