amper3
25.01.08,07:45
ahoj! poradte je možne zlúčiť funkciu vedúcej škol. jedálne a funkciu ekonómky do jednej funkcie 50% +50% úväzku? na základnej škole. ďakujem
inuš
28.01.08,07:23
Myslím že áno, moja kamarátka presne takto funguje ako si opísala, dva úväzky po 50%, jeden v ŠJ, jeden na škole. Je to organizácia , ktorá zastrešuje ZŠ, MŠ, ŠJ, ŠK.
amper3
28.01.08,09:28
Ďakujem za odpoveď , no nerozumiem a čo kvalifikacia? veď pre školsku jedaleŇ je treba take vzdelanie a ekonomka musi mať ine vzdelanie .....ako potom môže jednu z prac vykonavať?
inuš
01.02.08,05:18
Ona je Ing. ekonomie a pre školskú jedálen si robila nejaké "terz neviem či školenia" proste absolvovala nejaké školenie, má papier a aj na hygiene robila skúšky a má osvedečenie pre prácu v potravinárstve .
amper3
04.02.08,06:09
Ďakujem. No predsa, myslím , že je to v rozpore. CHýba kontrola nemôže sama seba kontrolovať, pri platení res uhradzaní faktúr. Myslím že je to nešťastné riešenie a neobstojí v zlučiťelnosti. Nevie niekto pravne podložiť??
inuš
04.02.08,18:11
Kontrolu jej predsa robí kontrolór obce. Pri malých obciach, kde je málo penazí robí takto vela ludí. Ekonomka si spracuje jedálen, potom sa jej jednoduchsie účtuje jedálen, ked vie z čoho tie čísla pochádzajú a peňazí nie je nazvyš, aby kupovali hlúposti. Sú radi, ked zaplatia energie a nakúpia suroviny. A hlavný kontrolor obce chodí dosť často na kontroly. Je to osoba, ktorá dlhé roky účtovala obce, takže vie presne, čo má kontrolovať. Ďalej aj Rada školy si necháva predkladať čerpanie prostriedkov. Ďalej chodí táto ekonómka aj na zasadnutia obecného zastupitelstva a tam tiež predkladá čerpanie. Ked je to jeden právny subjekt, tak nevidím problém, prečo by to tak nemohlo byť. Doposial to nikto nenapadol. A myslím si, že je to celkom dobre, pretože ked by boli dve zamestnankyne, ani jedna by poriadne nezarobila. :rolleyes:
ZlaticaB
06.02.08,12:50
Ďakujem. No predsa, myslím , že je to v rozpore. CHýba kontrola nemôže sama seba kontrolovať, pri platení res uhradzaní faktúr. Myslím že je to nešťastné riešenie a neobstojí v zlučiťelnosti. Nevie niekto pravne podložiť??

Právne Ti to síce tiež neviem doložiť, ale veď aj ekonómka, keď robí pokladňu, uhrádza faktúry, predáva stráv. lístky a mnoho iných vecí, kto ju kontroluje?
Má predsa riaditeľa školy a zriaďovateľa, keď sa im niečo nevidí tak nech ju skontrolujú.
adi11
06.02.08,14:28
Ďakujem. No predsa, myslím , že je to v rozpore. CHýba kontrola nemôže sama seba kontrolovať, pri platení res uhradzaní faktúr. Myslím že je to nešťastné riešenie a neobstojí v zlučiťelnosti. Nevie niekto pravne podložiť??
Ale ved ona si bude za to zodpovedať, čo robí.
Ja som tiež robila dlhé roky pokladníčku, účtovníčku aj všetko možné, aj robím
teraz, mám kumulovanú funkciu a ide to. Nad nou je predsa riaditeľ a potom kontroly vonkajšie.