dagmar.p
25.01.08,08:48
Ahojte poraďáci,
prosím o radu - týka sa daňového bonusu. Zamestnanec nastúpil 1.8.07 do zamestnania. Zvyšný čas roka bol nezamestnaný. Uplatnil si nárok na daňový bonus, ale zdokladoval až teraz v januári. Môžem mu vyplatiť daňový bonus za celý rok 2007 v ročnom zúčtovaní?

Ďakujem
Tweety
25.01.08,07:49
Ahojte poraďáci,
prosím o radu - týka sa daňového bonusu. Zamestnanec nastúpil 1.8.07 do zamestnania. Zvyšný čas roka bol nezamestnaný. Uplatnil si nárok na daňový bonus, ale zdokladoval až teraz v januári. Môžem mu vyplatiť daňový bonus za celý rok 2007 v ročnom zúčtovaní?

Ďakujem
Áno.
dule
26.01.08,17:57
Ahojte, čítam, že na daňový bonus má nárok ten kto dosiahne zdaniteľný príjem 46.350,- . Čo sa pokladá za zdaniteľný príjem? Hrubý alebo čistý príjem. Konkrétne: moj klient SZCO má v hrubom 100.000,- v čistom 10.000,-/čiastkový základ dane/. Ked sa odráta nezdaniteľné 95.616,- daň.povinnosť je nula. Môže si uplatniť daňový bonus?
Zoltán Kovács
26.01.08,17:59
Ahojte, čítam, že na daňový bonus má nárok ten kto dosiahne zdaniteľný príjem 46.350,- . Čo sa pokladá za zdaniteľný príjem? Hrubý alebo čistý príjem. Konkrétne: moj klient SZCO má v hrubom 100.000,- v čistom 10.000,-/čiastkový základ dane/. Ked sa odráta nezdaniteľné 95.616,- daň.povinnosť je nula. Môže si uplatniť daňový bonus?

Má nárok na DB, zdaniteľným je tých 100 tisíc.
Paula
26.01.08,19:56
Vyhľadávač:
a) z princípu nepoužívaš = radšej napíšeš duplicitnú otázku a čakáš na odpoveď od niekoho, kto má chuť odpovedať,
b) používaš, ale vyhľadávač existujúcu tému nenašiel,
c) čo je to? :eek:





mimotemy To je veľmi husto v posledom čase obľúbený ťah . V príspevkoch sa prejavuje približne týmto úvodom : Všetko som prečítal/a, všetko som prehľadal/a, ale nikde som nenašiel.......... (Teda, vraví sa, že keby Lenin napísal všetko, čo sa mu prisudzuje ako autorstvo, musel by žiť niekoľko sto rokov. ). Zdá sa, že niektorí poraďáci ovládajú supermaxiturbočítanie, keď po pár minútach či pár hodinách po registrácii už všetko presnorili - a nenašli (rádcové moji, nenašli ...):cool:

P.S.: moje pojednanie nesmerujem žiadnemu konkrétnemu nick-u, ale nedalo mi už mlčať:)
dule
27.01.08,10:40
Dakujem za odpoved a podotýkam že kto mi nechce odpovedať nemusí. A kto mi chce pomôcť a vie že téma sa už preberala stačí ked mi pripojí link.
Podotýkam že počítač vlastním necelý rok, pripojenie na internet mám necelý polrok čo bude asi pre niektorých z vás nepochopiteľné. Ale sú aj takí čo si to ešte dlho nebudú môcť dovoliť. A som starší ročník. Nikto ma neučil s týmito vecami pracovať som samouk tak mi prepáčte že sa tu neviem pohybovať tak ako vy.