matalenka
25.01.08,08:16
Dobry den,

poprosim o radu. Firma zamestnava zamestnanca na hlavny pracovny pomer a zaroven chce s nim uzatvorit sprostredkovatelsku zmluvu (pri ziskani novych odberatelov). Chcem sa opytat:

1) moze mat zamestnanec uzatvorenu sprostredkovatelsku zmluvu so zamestnancom, ktoreho zamestnava na HPP?

2) ako vyplacat odmenu za sprostredkovanie??? Odmena + HM a z toho vyplyvajuce vsetky odvody a zrazky, alebo osobitne, s tym, ze si zamestnanec sam poda DP a tam ten prijem zdani???

Dakujem pekne za pomoc.
matalenka
25.01.08,07:51
Poraďte mi niekto, prosiiim...
matalenka
25.01.08,11:23
Poradi mi niekto???
matalenka
25.01.08,16:07
Halooo... ved uz sa niekto zlutujte a poradte mi, naozaj neviem ako dalej...
Infarkt
25.01.08,17:00
Dá sa to riešiť viacerými spôsobmi...buď na Dohodu o pracovnej činnosti v zmysle Zákonníka práce, alebo Mandátna zmluva v zmysle Obchodného zákonníka, alebo Zmluva o sprostredkovaní v zmysle Občianského zákonníka...
Definuj bližšie, ktorú možnosť upredňostnujete a potom sa dá detailnejšie poradiť ohľadom SP, ZP a DU ;)
matalenka
26.01.08,16:10
Chceme to riesit cez sprostredkovatelsku zmluvu, ale neviem, ci môze mat zamestnanec subezne HPP a sprostredk. zmluvu s tou istou firmou?

A ako to je s odmenovanim? ako vyplacat odmenu za sprostredkovanie??? Odmena + HM a z toho vyplyvajuce vsetky odvody a zrazky, alebo osobitne, s tym, ze si zamestnanec sam poda DP a tam ten prijem zdani???

Poradte mi prosim, naozaj to dost suri... skuste mi naozaj niekto poradit...