beba13
25.01.08,08:18
Dobrý den chcela by som sa spýtať či by ste mi nevedeli niekto poradiť, aký krem alebo masť na popraskanú kožu okolo nehtov na rukách ide o takzvané zádery. Už neviem čo by som si mala na to dávať už som vyskušala vela rôzných krémov a mastí, olivový, s aloe vera, nechtíkovu masť a kadečo iné. Neviem sa tých záderov zbaviť, každý den mám aspon 2-3 prasknute keby to tak nebolelo dalo by sa to vydržat. Skuste mi niekto poradiť.
Mirka123
25.01.08,08:03
Mojej mame na popraskanú kožu (síce na pätách, ale aj tak to veľmi bolelo) pomohli zábaly - v lekárni dostať tzv. kozmetickú vazelínu alebo masťový základ - je to bez akýchkoľvek prímesí. Odporúčam na noc zabaliť do gázy a do igelitových rukavíc (aké pribaľujú k farbám na vlasy). Dúfam, že to pomôže
Mirka
mystery
25.01.08,09:07
skus dezinfekcnu indulonu (cervenu).
Zadery sa zvyknu robit pri suchej kozi na rukach. Takze ruky si kremuj aj viackrat denne. Nie len vecer.
Hned po umyti ruk, alebo ked citiz ze mas trochu napnutu ruku.
Vyliecenie zaderov moze trvat aj mesiac, takze s anevzdavaj.
Mne velmi pomohla ta indulona. Jej vyhodou je, ze sa rychlo vstrebava, takze kludne si mozes ruky kremovat castejsie.
M
Nina13
25.01.08,09:14
Mne sa osvedcila mast z rady Kosmin (cesky firma Aromatica, dostat ju bezne v lekarnach za dostupnu cenu. Verim, ze budes spokojna.