banker
25.01.08,09:46
Dobry den,

Potreboval by som poradit v nasledujucej zalezitosti.
Nedavno som kupil Skodu Oktaviu z roku 1960, ktora bola odhlasena (asi vybrata aj z evidencie). Auto bolo odhlasene v roku 2005 nasledne po tom, co majitel zomrel. Mam este aj potvrdenie z STK/EK, ktora platila do roku 2005. Od vtedy auto stalo resp. bolo nejazdene. K autu je este povodny technicak a motoricky je velmi dobre (ako takmer v 2005, kde preslo STK/EK). Je nejaka moznost postavit ho znovu na znacky (ale nie ako veterana!). Umoznuju to predspisy resp. zakazuju/nezakazuju to? (pocitam, ze co nie je zakazane je povolene alebo aspon za pokus to stoji). Ak ano, moze mi niekto nacrtnut aspon vseobecny postup?
Vdaka
b.
banker
25.01.08,08:59
len na doplnenie: echnicak mam aj velky aj maly, ale tam sa neuvadza nic o vybrati z registracie.
dad111
25.01.08,09:08
Ak bolo raz natrvalo vyradene z evidencie je mala pravdepodobnost ho znovu do nej zaradit. Bolo by to mozne ak by vyradenie bolo docasne. Druha moznost je potom evidovanie ako veteran. Mozno Ti niekto bude radit zohnat technicak a postavit to na druhe papiere. Nie je to celkom cioste.
banker
25.01.08,09:27
Vdaka za info...hmmm, trochu som po tom zosmutnel :mee:.. Mam este jednu otazku. Kto je zodpovedny za to prihlasovanie, resp. evidenciu. Policia alebo mestsky urad?
Vdaka
b
klifton007
27.01.08,11:01
O znovu príhlásení vozidla do evidencie rozhoduje príslušný obvodný úrad v mieste trvalého bydliska žiadateľa, resp. kde bolo pôvodne vozidlo zaevidované. Ak bolo vozidlo natrvalo vyradené z evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte , tak máš nulovú šancu toto vozidlo znovu prihlásiť. Toto vozidlo by muselo splňať všetky homologizácie v zmysle zákona č.725/2004 o právdzke motorových vozidiel na pozemných komunikáciách, čo určite nesplňa a myslím že vzhľadom na hodnotu vozidla sa ti to vôbec neoplatí . Ak ti obvodný úrad vystavý nový technický preukaz, tak potom DI nemá s tým problém vozidlo zaradiť do evidencie.
pietro64
24.03.10,22:55
O znovu príhlásení vozidla do evidencie rozhoduje príslušný obvodný úrad v mieste trvalého bydliska žiadateľa, resp. kde bolo pôvodne vozidlo zaevidované. Ak bolo vozidlo natrvalo vyradené z evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte , tak máš nulovú šancu toto vozidlo znovu prihlásiť. Toto vozidlo by muselo splňať všetky homologizácie v zmysle zákona č.725/2004 o právdzke motorových vozidiel na pozemných komunikáciách, čo určite nesplňa a myslím že vzhľadom na hodnotu vozidla sa ti to vôbec neoplatí . Ak ti obvodný úrad vystavý nový technický preukaz, tak potom DI nemá s tým problém vozidlo zaradiť do evidencie.
Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie, smie byť znova prihlásené do evidencie vozidiel, len ak sa opätovne schválila jeho technická spôsobilosť.

to znamena ze ak sa preukaze technicka sposobilost uz odhlaseneho auta cize ak auto prejde cez STK tak neni problem ho spet zaradit do evidencie. kein problem :) vid: minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
mareko
25.03.10,13:44
mimotemy Pietro, mrkni na dátum citovaného príspevku :) neviem či zadávateľa témy prejde smútok, no niektorým si určite vyčaril úsmev na tvári, lebo tvoja odpoveď je fundovaná :cool:
pietro64
28.03.10,18:46
mimotemy Pietro, mrkni na dátum citovaného príspevku :) neviem či zadávateľa témy prejde smútok, no niektorým si určite vyčaril úsmev na tvári, lebo tvoja odpoveď je fundovaná :cool:
raz tu niekto pise ze dana tema je uz raz zalozena a ma sa vnej pokracovat, druhy zas opak. tak sa dohodnite.....vid: porada.sk/t136460-prihlasenie-odhlaseneho.html#post1356366 a ak tak taketo stare temy zmaste....
nanaaa
11.08.10,21:47
raz tu niekto pise ze dana tema je uz raz zalozena a ma sa vnej pokracovat, druhy zas opak. tak sa dohodnite.....vid: porada.sk/t136460-prihlasenie-odhlaseneho.html#post1356366 a ak tak taketo stare temy zmaste....
Ako ste dopadli? Podarilo sa vám ho opätovne prihlásiť? Mám podobný problém, bola by som vďačná za radu.
brucháč
12.08.10,10:32
Neviem , ako mohlo byť vyradené z evidencie u policajtov , keď máš ešte veľký techničák
misoft
12.08.10,11:00
Možno len dočasne
brucháč
17.08.10,03:59
Ak bolo vyradené dočasne , tak v prihlásení nevidím problém.
macik1313
30.01.11,17:52
Dobrý deň, mám len nejastnosť či môžem kúpiť auto ktoré je vo vlastníctve obce a chceju mi ho predať. Problém je však že auto je čiastočne havarované a nepojazdné, dočasne odhlásené asi 3 roky bez stk a ek.....dá sa to nejako prepísať na mňa aby som nemusel znova prihlasovať a robiť stk a ek keď nieje pojazdné auto tak je to nereálne chcem si ho časom opraviť a až potom prihlásiť dá sa to vôbec a ak hej tak ako?

ďakujem za pomoc:)
Hanka U.
27.02.11,18:03
Ja mam teraz takyto problem. Mam havarovane auto, ktore je docasne vyradene z evidencii na policii. Teraz ho chce nieko kupit. Kedze je vyradene potrebujem ho znovu zaevidovat, ale kedze je havarovane a nema platnu STK ani EK nezaeviduju mi ho. Ako postupovat v takomto pripade? Jeden kupujuci ho chce na suciastky a iny by si ho chel opravit a normalne ho prehlasit na svoje meno. Ako sa to riesi? Vdaka vopred za radu.
Nepomože...
03.03.14,22:15
Ja mám otázku. mám starú motorku od ktorej už niesu žiadne papiere a zrejme bola natrvalo vyradená z evidencie lebo nemá ani tabulky. Je tu nejaká možnosť dostať to na papiere? motorka je z roku 1961 (JAWA 250 panel)