beba13
25.01.08,09:19
Ahojte chcem sa spýtať vlani v auguste som kupila v obchodnom dome NAY v Nitre elektrickú podušku, svokrovi k narodeninám. No, ale som ju nevyskúšala hned, ani svokor, ale zapol ju až teraz niekedy minulí týžden a nefunguje. Myslíte, že nám ju vymenia hned, alebo budem musieť čakať 30 dni alebo neviem ako to dlho trvá na vybavenie reklamácie?
JAJA11
25.01.08,08:22
Ahojte chcem sa spýtať vlani v auguste som kupila v obchodnom dome NAY v Nitre elektrickú podušku, svokrovi k narodeninám. No, ale som ju nevyskúšala hned, ani svokor, ale zapol ju až teraz niekedy minulí týžden a nefunguje. Myslíte, že nám ju vymenia hned, alebo budem musieť čakať 30 dni alebo neviem ako to dlho trvá na vybavenie reklamácie?

Bohužiaľ, už len reklamácia a v trvaní tých maximálne 30 dní. :(
duficek
25.01.08,11:42
iba reklamacia.
peniaze sa vracaju iba za nepouzity tovar originalne zabaleny, a to tiez iba na zaklade dobre vole obchodnika. vacsie retazce to tak ale bez problemov robia.

raz som v jednom obchode kupil telefon a este ten den sa pokazil, na druhy den som dosiel za predajcom a chceli to dat na reklamaciu, ale dohodli sme sa nastastie na vymene za druhy kus, takze aj dohodnut sa da, ale nemal som na to narok...
legolas
26.01.08,14:54
Elektrickú podušku Ti v predajni nevymenia, reklamácia už neplatí žiadna, lebo je to už dlhá doba od predaja. Ak máš potvrdený záručný list mali by tam byť aj servisy na ktoré sa môžeš obrátiť v prípade poruchy a pod..
duficek
26.01.08,18:29
zaruka je 2 roky a je jedno ci podusku pouziva alebo nie.
zuzu247
31.01.08,17:51
Prosím, môže mi niekto poradiť? Môžu mi v predajni odmietnuť reklamáciu topánok (odpadol mi opätok na čižme-celý nielen to malé čierne na konci) kvôli tomu, že mám iba doklad o kúpe a nemám záručný list? Ďakujem
zuzu247
31.01.08,17:53
Práve som otvorila asi stú tému a našla som to. ďakujem aj tak. (záručný list nie je podmienkou reklamácie, stačí doklad o kúpe)
JAJA11
01.02.08,05:26
Prosím, môže mi niekto poradiť? Môžu mi v predajni odmietnuť reklamáciu topánok (odpadol mi opätok na čižme-celý nielen to malé čierne na konci) kvôli tomu, že mám iba doklad o kúpe a nemám záručný list? Ďakujem

K topánkam záručný list nemusí byť. Reklamáciu nesmú odmietnuť a do 30 dní vybaviť. Ak Vám je nebudú chcieť uznať, musia dokázať, že to bola Vaša vina, že ten opätok odpadol. Ja som kedysi kúpila čižmy, na ktorých sa zošľapali opätky za 1 mesiac (bežne na topánkach opätky nevymieňam), tak som reklamovala aj to. Vymenili mi opätky ale po 5 mesiacoch sa predrala aj podrážka v prednej časti. Vtedy mi už vrátili peniaze. Doteraz sa hnevám, lebo to boli drahé čižmy, chcela som si kúpiť niečo lepšie. Ale ako sa hovorí: "Asi boli určené do truhly, tam by boli vydržali". :(
zuzu247
05.03.08,15:53
Len som chcela dokončiť ten môj príbeh z čižmami, trošku sme sa pohandrkovali s tetou predavačkou, ale keď už som jej sľúbila, že na druhý deň prídem s pracovníkmi SOI-ky, tak poľavila. (mala som dobrý argument, ešte rok záruky, to to stihnem vyreklamovať ;)). Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a čižmičky už aj nosím. :)
beba13
11.03.08,17:04
Tak už mám tu podušku vyreklamovanú, takú rýchlosť som neočakávala. Behom 2 týždňov odstránili závadu, nejaku poškodenú súčiastku vymenili a už ju máme doma a funguje.